„Co o tym sądzisz?” to nowy moduł w aplikacji halo!Rybnik
19 maja 2022

„Co o tym sądzisz?” to nowy moduł w aplikacji halo!Rybnik

Co o tym sądzisz?” to nowy moduł w aplikacji halo!Rybnik, w którym każdy będzie mógł wypowiedzieć się o planach miasta na nowe inwestycje.

 

Halo!Rybnik to wielozadaniowa aplikacja miejska z informacjami o najważniejszych wydarzeniach z Rybnika. W aplikacji można też m.in. przejrzeć Gazetę Rybnicką, ustawić kalendarz wywozu odpadów czy zgłosić problem zauważony na terenie miasta. Teraz system został wzbogacony o nowe rozwiązanie – moduł „Co o tym sądzisz?”.

 

Będziemy tutaj prezentowali najnowsze pomysły urzędu miasta i jednostek miejskich – po to, by każdy mógł zgłosić swoje uwagi, sugestie czy po prostu ocenić nasz pomysł. Wasze zdanie się dla nasz liczy! – wyjaśnia prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

 

Formularz modułu składa się z części, w której można wyrazić swoją opinię oraz metryczki, w której podać trzeba podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail i telefon. Dane te pozwolą na ewentualnie skontaktowanie się z osobą wypowiadającą się w danym temacie.

 

Aktualnie w module „Co o tym sądzisz?” można wyrazić swoją opinię na temat planów utworzenia Centrum Aktywności Lokalnej na terenie byłego boiska „Parys” pomiędzy dzielnicami Zamysłów i Niedobczyce. Zgodnie z ideą CAL-ów ważne jest, by tworzenie takich miejsc odbywało się wspólnie z mieszkańcami, tak by mieli możliwość przedyskutowania założeń, wyrażenia swojej opinii na temat lokalizacji i funkcjonowania oraz wniesienia własnych propozycji – nowa funkcjonalność aplikacji Halo!Rybnik doskonale wpisuje się w te założenia, dając mieszkańcom nowe możliwości wyrażania opinii. Zatem, co o tym sądzisz?

 

- Aktualnie aplikacja Halo!Rybnik ma 10 113 użytkowników, otrzymaliśmy ponad 1300 zgłoszeń dotyczących rozmaitych usterek na terenie miasta – podsumowuje Robert Cebula naczelnik Wydziału Promocji - Dzięki aktywnym mieszkańcom miasto jest czystsze i sprawniejsze. Dziękujemy Państwu i czekamy na dalsze głosy na temat działania miasta – zachęca Cebula.

 

Źródło: UM w Rybniku

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl