Rowerowy Maj, aktywny dojazd do szkoły, Rybnik, edukacja ekologiczna, mobilność aktywna, zdrowa rywalizacja, promocja aktywności fizycznej, zrównoważony transport, bezpieczeństwo dzieci, Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej
26 czerwca 2024

„Lufcik na Tropie Czystego Powietrza” – Ekologiczna Gra Terenowa w Rybniku

Już w najbliższą sobotę, 29 czerwca, mieszkańcy Rybnika i okolic będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej grze terenowej pod hasłem „Lufcik na tropie czystego powietrza”. Zabawa odbędzie się na Błoniach w dzielnicy Paruszowiec-Piaski, w godzinach 10:00-16:00, a start i meta zlokalizowane będą przy boisku piłkarskim (teren placu zabaw) na ulicy Za Torem 17D.

 

Ekologiczna Przygoda dla Całej Rodziny

 

Gra terenowa to doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i jednocześnie nauczyć się czegoś nowego. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązanie dziewięciu zagadek ukrytych na Mapie Gry. Ci, którzy w wyznaczonych godzinach odwiedzą wskazane na mapie miejsca i prawidłowo rozwiążą wszystkie zagadki, otrzymają atrakcyjne upominki.

 

Cele Gry Terenowej

 

Organizatorzy postawili sobie za cel nie tylko zapewnienie świetnej zabawy, ale również kształtowanie postaw proekologicznych i zwiększenie świadomości na temat ochrony środowiska. W szczególności gra ma na celu:

 

- Wzmacnianie świadomości konieczności dbania o środowisko.

- Informowanie o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczania powietrza.

- Edukowanie na temat odnawialnych źródeł energii.

- Zachęcanie do spacerów jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego.

- Pobudzanie kreatywności dzieci, młodzieży oraz dorosłych poprzez rozwiązywanie zagadek.

- Promowanie kampanii edukacyjno-informacyjnej „Bierzemy powietrze pod swoje skrzydła”.

 

 

Gra „Lufcik na tropie czystego powietrza” to także część większej kampanii realizowanej przez Urząd Miasta Rybnika – Referat Ochrony Powietrza, współfinansowanej przez Unię Europejską oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”. Jest to kompleksowa realizacja programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego, mająca na celu poprawę jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy.

 

 

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby połączyć zabawę z edukacją i działaniem na rzecz ochrony środowiska. „Lufcik na tropie czystego powietrza” to idealna okazja, aby spędzić aktywnie czas z rodziną i przyjaciółmi, ucząc się jednocześnie, jak dbać o naszą planetę. Do zobaczenia w sobotę na Błoniach w Paruszowcu-Piaskach!