Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Każdy z siedmiu braci ma po jednej siostrze Ile jest wszystkich dzieci?” z takimi zadaniami zmagali się uczestnicy IX. Konkursu Matematyczno-Logicznego „MATNIA”, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela.

 

Do rozgrywek przystąpiło 34 uczestników z 7 szkół podstawowych naszego regionu. W tym roku uczniowie klas ósmych zmagali się z zadaniami w dwóch etapach: matematycznym i logicznym. Wszyscy dobrze się bawili i ostro walczyli o nagrody. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zwiedzili szkołę i mogli zobaczyć w jakich pracowniach uczą się uczniowie ZSO w Pawłowicach.

 

Po zwiedzaniu odbył się najbardziej oczekiwany moment: ogłoszenie wyników i wręczenie nagród – zwycięzcy konkursu otrzymali bony do sklepu „Decathlon” o wartości 300, 250 i 150 zł, które zostały wręczone przez Franciszka Dziendziela Wójta Gminy Pawłowice Pana i Andrzeja Wowrę dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

 

W tym roku nagrody powędrowały do:

 

I miejsce – Paweł Bednorz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Pawłowic,

II miejsce – Piotr Tąta ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Pawłowic,

III miejsce – Emilia Cisło ze Szkoły Podstawowej z Chybia - Mnicha.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnej wiedzy z matematyki i umiejętności logicznego myślenia. W tym roku konkursowi przyświecała myśl angielskiego franciszkanina i filozofa Rogera Bacona : „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki".

Źródło: UG Pawłowice

fot. ZSO Pawłowice

 

„MATNIA” po raz dziewiąty w Pawłowicach

20 maja 2022
„MATNIA” po raz dziewiąty w Pawłowicach