Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego, X Ogólnopolski Turniej Talentów, Wiesław Gawłowski, Polski Związek Piłki Siatkowej, Olsztyn, gala, nagrody, najlepsza organizacja, najlepsze efekty pracy, największe zasięgi, Zbigniew Miłoś, Wiktoria Mazur, JKS SMS Jastrzębie, Siatkarskie Ośrodki Szkolne, młodzież siatkarska, mistrz świata Meksyk 1974, mistrz olimpijski Montreal 1976, reprezentacja narodowa, Vianello Pescara, polska siatkówka
26 czerwca 2024

„Śpiewnik domowy na WYNOS” z Operetką Wrocławską: Wyjątkowe Wydarzenie Kulturalne w Żorach już w Najbliższy Weekend!

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie kulturalne – „Śpiewnik domowy na WYNOS” z Operetką Wrocławską, które odbędzie się w naszym mieście 28 oraz 29 czerwca. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w pięknych melodiach i przeżyć wyjątkowe chwile z rodziną i przyjaciółmi. Wybierzcie się na jeden z trzech bezpłatnych plenerowych koncertów i doświadczcie magii muzyki na świeżym powietrzu.


Repertuar pełen klasyki


Koncerty wypełnią najpiękniejsze, zarówno znane, jak i mniej popularne utwory muzyczne. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć takie dzieła jak "Znaszli ten kraj", "Na Wawel", "Kwiatek", "Krakowiaczek", "Prząśniczka", "Dziad i Baba" oraz "Złota rybka". Artyści chcą przywołać atmosferę XIX-wiecznego domowego muzykowania, zapraszając całe rodziny do wspólnego śpiewania. W repertuarze znajdą się zarówno popularne melodie, jak i mniej znane, ale równie urocze kompozycje, które zostaną wzbogacone o intrygujące opowieści i tańce Stanisława Moniuszki.


Muzyka i historia w jednym

 

Koncerty będą prowadzone w sposób ciekawy i przystępny, z myślą o najmłodszych odbiorcach. Całość przybierze formę muzycznej opowieści, która przeniesie słuchaczy do XIX-wiecznej Polski, odkrywając przed nimi ówczesne tradycje i zwyczaje. Artyści wystąpią w pięknych rekwizytach i oryginalnych kostiumach z końca XIX wieku, co dodatkowo wzmocni historyczny charakter wydarzenia.


Harmonogram koncertów


Zapraszamy na trzy koncerty, które odbędą się w następujących lokalizacjach:

28 czerwca, godz. 17:00 – Park Cegielnia (Tężnia)

28 czerwca, godz. 19:00 – Pałac Baranowice, ul. Zamkowa 97

29 czerwca, godz. 19:00 – Rynek Miejski


Wykonawcy


Wspaniali artyści, którzy zapewnią niezapomniane muzyczne doświadczenia, to:

Liza Wesołowska – sopran

Tomasz Maleszewski – tenor

Damian Domalewski – tenor

Tancerze Teatru Scena Kamienica

Maciej Michałkowski – prowadzenie koncertu


Wstęp wolny


Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny, co czyni to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym i dostępnym dla szerokiej publiczności. „Śpiewnik domowy na WYNOS” jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Żory, co pozwala nam zaprosić wszystkich miłośników muzyki do udziału w tym niezapomnianym wydarzeniu.


Nie przegapcie tej okazji i przyjdźcie na jeden z koncertów. Spędźcie czas w towarzystwie wspaniałej muzyki, poznając jednocześnie tradycje i zwyczaje XIX-wiecznej Polski. Zapraszamy serdecznie!