14-latka chciała skoczyć z wiaduktu. Policjanci zapobiegli tragedii!
26 sierpnia 2022

14-latka chciała skoczyć z wiaduktu. Policjanci zapobiegli tragedii!

Kolejny raz mundurowi z Częstochowy udowodnili, że ludzkie życie nie jest im obojętne. W środę policjanci z komisariatu III uratowali nastolatkę, która chciała skoczyć z wiaduktu. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji, dziewczynka trafiła pod opiekę specjalistów.

 

W środę po południu dyżurny częstochowskiej komendy został poinformowany o możliwej próbie samobójczej 14-latki, która znajdowała się po zewnętrznej stronie wiaduktu na Północy. Młodszy aspirant Zbigniew Świda nawiązał z dziewczynką rozmowę i tym samym odwrócił jej uwagę, w tym czasie starszy posterunkowy Adrian Staniec podbiegł do 14-latki i w bezpieczny sposób ściągnął ją z wiaduktu. Dziewczynka trafiła pod opiekę specjalistów. Po raz kolejny częstochowscy stróże prawa zdążyli na czas i zapobiegli tragedii.

 

Zawsze tego typu zgłoszenia traktujemy z najwyższym priorytetem, bo najważniejsze jest zawsze zdrowie i życie ludzkie. Bardzo często osoby planujące popełnić samobójstwo, wcześniej dają sygnały ostrzegawcze. Nie ignorujmy cichego wołania o pomoc. Dajmy im odczuć, że w tej trudnej sytuacji nie są same. Bądźmy empatyczni. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować takiej osobie życie.

 

Wykaz telefonów, gdzie osoby mogą otrzymać specjalistyczne wsparcie i pomoc:

 

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym dla dorosłych: 800 702 222.

  • Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123.

  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.

  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212.

  • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”: 800 120 002.

  • W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

 

Źródło: KMP w Częstochowie

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl