15 - latka  została zwabiona i pobita przez grupę rówieśniczek!
26 maja 2022

15 - latka została zwabiona i pobita przez grupę rówieśniczek!

Na początku maja w Parku Cegielnia doszło do pobicia 15-latki przez jej 5 rówieśniczek. Policjanci ustalili, iż podłożem całego zajścia był spór o relację dziewczynki z chłopakiem. Na takie zachowania z pewnością nie ma przyzwolenia. Teraz dziewczynkom grożą srogie konsekwencje.

Do Dyżurnego żorskiej Policji zgłosili się rodzice 15-letniej dziewczynki, która miała zostać pobita przez grupę rówieśniczek. Jak ustalili mundurowi, do zajścia doszło w zalesieniu przyległym do „Parku Cegielnia”, a przyczyną całego zajścia była rozmowa z chłopakiem. Pięć nastolatek działając wspólnie i w porozumieniu zwabiły dziewczynkę w ustronne miejsce pod pretekstem wyjaśnienia sprawy relacji z chłopakiem. Na miejscu nakazały klęknąć na ziemi i zaczęły okładać ją dłońmi po twarzy.


Podczas całego zajścia jedna z uczestniczek pobicia zmuszała klęczącą nastolatkę, aby ta przepraszała inną za swoje zachowanie oraz w wulgarny sposób poniżała siebie i nawoływała do dalszego bicia.
W trakcie tego brutalnego zachowania bitej dziewczynce inna z uczestniczek w zuchwały sposób ukradła e-papierosa.

 

Gdy w obronie klęczącej dziewczynki stanął chłopiec, który zauważył całe zajście, to i względem niego skierowane zostały groźby utraty zdrowia i życia.
Napadnięta dziewczynka doznała powierzchownych obrażeń i krwawienia z okolic ucha.

Za popełnione czyny nastolatkom grożą srogie konsekwencje, o których zadecyduje sąd m.in. nadzór kuratora nad dzieckiem, a także rodziną, a w skrajnym przypadku nawet umieszczenie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

 

 

Pamiętajmy, że hejt rodzi hejt, a na taką agresję z pewnością nie ma przyzwolenia. Ta sytuacja nie dotyczyła problemowej młodzieży ani takiej, która była wcześniej notowana, a mimo to fala nienawiści mocno się rozpędziła. Apelujemy również do rodziców, aby rozmawiali i obserwowali swoje dzieci. Zwracali uwagę na ich problemy i rozmawiali o trudnych sytuacjach.
Przypominamy również, iż zgodnie z ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych e-papierosy podlegają wielu obostrzeniom prawnym. E-papierosy mogą kupić wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat.

 

 

 

 

Źródło: KMP w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl