przemoc domowa, znęcanie się, 17-latek, tymczasowy areszt, matka, babcia, Racibórz, kara do 8 lat więzienia
07 czerwca 2024

17-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad matką i babcią

Policjanci z Raciborza zatrzymali 17-latka, który od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką oraz babcią. Podczas interwencji okazało się, że nieletni pastwił się nad nimi od kilku miesięcy. Na wniosek śledczych raciborski sąd tymczasowo aresztował domowego oprawcę na 2 miesiące.

Znęcanie fizyczne i psychiczne nad swoją matką oraz babcią to przestępcze zachowanie, które zgodnie z polskim prawem zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku sprawcy, który znęca się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, kara może być zwiększona do 12 lat więzienia.

W tym przypadku sprawcą przemocy domowej jest 17-letni chłopak. Młody mężczyzna przez dłuższy czas znęcał się nad swoją matką oraz babcią. Popychał, uderzał, poniżał - to tylko kilka z form przemocy, jakie stosował wobec kobiet.

Na początku czerwca babcia chłopaka zgłosiła się do policjantów z informacją o awanturze, do której doszło w jej domu. Wnuk miał grozić swojej matce, że ją zabije. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol Policji. Policjanci zastali w mieszkaniu przerażoną kobietę oraz jej syna. 17-latek był bardzo pobudzony. Okazało się, że wcześniej nastolatek wszczął awanturę, podczas której uderzył i groził nożem swojej mamie. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy, pozwolił postawić 17-latkowi zarzuty. Wczoraj raciborski sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratury, stosując tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 2 miesiące młody mężczyzna spędzi w izolacji. Grozi mu do kara do 5 lat więzienia.

Przemoc domowa jest poważnym problemem społecznym, którego nie wolno bagatelizować. Każdy przypadek przemocy domowej powinien być traktowany poważnie, a sprawcy powinni zostać ukarani. Ważne jest również, aby ofiary przemocy domowej miały możliwość uzyskania pomocy i wsparcia.


  


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

przemoc domowa, znęcanie się, 17-latek, tymczasowy areszt, matka, babcia, Racibórz, kara do 8 lat więzienia