19-latka chciała popełnić samobójstwo. Uratował ją oficer dyżurny!
03 sierpnia 2022

19-latka chciała popełnić samobójstwo. Uratował ją oficer dyżurny!

Kiedy pod numer alarmowy zadzwoniła młoda kobieta, prosząc o pomoc w uratowaniu koleżanki, która postanowiła odebrać sobie życie, policjant wiedział, że liczy się każda minuta. Oficer dyżurny zdołał skontaktować się ze zdesperowaną 19-latką z Wielkopolski, która przedawkowała lekarstwa. Rozmowa, podczas której policjant tak naprawdę walczył o życie nastolatki, na długo pozostanie w jego pamięci.

Znajoma zdesperowanej dziewczyny podczas internetowej rozmowy dowiedziała się, że jej koleżanka zamierza odebrać sobie życie. Niestety nie znała nazwiska ani dokładnego adresu 19-latki. Kiedy aspirant sztabowy Zbigniew Buchała, który jest dyżurnym w bieruńskiej komendzie, usłyszał, że nastolatka przedawkowała lekarstwa, nie tracił chwili.

 

Zadzwonił do młodej kobiety i spokojnym, opanowanym głosem prowadził rozmowę, chcąc szybko dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów, które pomogą ją zlokalizować. Była to bardzo trudna i stresująca rozmowa, jednak policjant zdobył adres 19-latki.

 

Dyżurny skontaktował się z policjantami w województwie wielkopolskim i poprosił o pomoc. Dzięki temu mundurowi dotarli na czas do kobiety, którą w porę przewieziono do szpitala.

Pamiętaj!

Jeżeli masz jakiś problem, zadzwoń do Centrum Wsparcia na bezpłatny numer: 800 70 22 22.

Pomoc możesz również uzyskać dzwoniąc pod bezpłatne numery:


• Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123.
• Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny codziennie od godziny 12.00 do 2.00).
• Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie:
www.pokonackryzys.pl.
• W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

 

 

Źródło: KPP w Bieruniu

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl