Wodzisław Śląski, Dzień Dziecka, Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza", Festiwal Baniek, Holi Festiwal Kolorów, atrakcje dla dzieci, zabawa rodzinna, bezpieczeństwo imprez, foodtrucki, DJ'e
30 kwietnia 2024

2 maja ZUS czynny dla klientów

W czwartek, 2 maja, wszystkie placówki ZUS będą otwarte do godziny 15:00. Do tej pory dostępni będą również konsultanci z infolinii ZUS pod numerem telefonu 22 560 16 00.

 

Mając przed sobą długi majowy weekend, wielu z nas planuje wypoczynek, ale jest to również doskonała okazja do załatwienia swoich spraw urzędowych. Chociaż 1 i 3 maja to dni ustawowo wolne od pracy, 2 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza klientów. Tego dnia, placówki ZUS oraz infolinia będą czynne do godziny 15:00.

 

2 maja pracujemy w normalnych godzinach pracy, więc jeśli mają Państwo sprawy do załatwienia w ZUS, zapraszamy do odwiedzin. Pragnę przypomnieć, że nie zawsze jest konieczność osobistej wizyty w placówce. Można załatwić wiele spraw urzędowych zdalnie, nawet będąc za granicą czy na drugim końcu kraju. Wystarczy skorzystać z wideorozmowy z ekspertem ZUS w ramach tzw. e-wizyty w godzinach pracy urzędu, lub z Platformy Usług Elektronicznych ZUS, która dostępna jest 24/7 – informuje Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

 

Klienci mogą również zarezerwować wizytę w placówce ZUS na konkretny dzień i godzinę. Istnieją dwa sposoby rezerwacji: przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub telefonicznie, dzwoniąc na numer podany na stronie internetowej ZUS w zakładce „kontakt”, a następnie „zarezerwuj wizytę”. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: [Zarezerwuj wizytę w ZUS](https://www.zus.pl/o-zus/kontakt/zarezerwuj-wizyte).