22 punkty karne i 4,5 tys. mandatu dla sprawcy kolizji drogowej!
10 października 2022

22 punkty karne i 4,5 tys. mandatu dla sprawcy kolizji drogowej!

50-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego został ukarany dwoma mandatami o łącznej kwocie 4,5 tys. i 22 punktami karnymi. Jak się okazało, mężczyzna spowodował kolizję drogową i pojechał dalej. Kilkaset metrów dalej spowodował kolejną kolizję.

 

Policjanci drogówki zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło rano, 6 października br. w Marklowicach, na ul. Wyzwolenia. Mundurowi na miejscu ustalili, iż kierujący bmw najechał na tył hondy i pojechał dalej. Kilkaset metrów dalej najechał na tył volkswagena, którym jechała 47-letnia mieszkanka Wodzisławia Śląskiego, zjechał z jezdni i zatrzymał się w pobliskich zaroślach. W wyniku pierwszego zdarzenia lekkie obrażenia ciała odniósł kierujący hondą 64-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego.

 

Za spowodowanie tej kolizji, kierujący bmw został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. złotych i 12 punktami karnymi. Za spowodowanie drugiej kolizji 50-latek został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. złotych i 10 punktami karnymi.


 

Przypominamy, iż od 17 września br. obowiązuje mechanizm uzależniający usunięcie punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego od uregulowania mandatu. Dodatkowo punkty będą kasowane dopiero po upływie 2 lat. Obecnie limit wynosi 24 punkty. Po uzyskaniu takiej liczby kierowcy zostaje odebrane prawo jazdy. Aby je odzyskać związane jest to z koniecznością przejścia badania psychologicznego oraz wzięcia udziału w egzaminie sprawdzającym. Kierujących posiadających prawo jazdy krócej niż rok, obowiązuje limit 20 punktów karnych.


 

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze, a przede wszystkim koncentrację podczas jazdy!

 

 

 

Źródło: KPP w Wodzisławiu Śląskim

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl