Ratownictwo zwierząt, nieodpowiedzialni właściciele, Kornowac, ochrona zwierząt, interwencja policji, adopcja psów, schronisko dla zwierząt
17 maja 2024

23 psy uratowane z rąk nieodpowiedzialnych właścicieli!

W Raciborzu doszło do interwencji policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, którzy wspólnie z przedstawicielami OTOZ Animals oraz Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego odkryli na prywatnej posesji w gminie Kornowac zaniedbane psy. Informacja o możliwej nieprawidłowości dotarła do funkcjonariuszy, którzy niezwłocznie podjęli działania.


W trakcie wizytacji gospodarstwa stwierdzono, że psy były utrzymywane w skrajnie złych warunkach – były brudne, wycieńczone, a ich stan zdrowia wymagał natychmiastowej interwencji weterynaryjnej. Zwierzęta cierpiały z powodu głodu i nieleczonych chorób, a warunki ich bytowania były dalekie od minimalnych standardów. Psy znajdowały się w różnych, nieprzystosowanych pomieszczeniach, a niektóre z nich były nawet umieszczone w koszu na pranie czy piekarniku.


Łącznie z posesji odebrano 23 psy, które z powodu rażącego zaniedbania i nieodpowiednich warunków życia były zagrożone. Policjanci, w ramach wszczętego postępowania, przeprowadzili czynności procesowe i zabezpieczyli dowody niezbędne do dalszych działań prawnych. Właścicielom zwierząt grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad nimi.


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ratownictwo zwierząt, nieodpowiedzialni właściciele, Kornowac, ochrona zwierząt, interwencja policji, adopcja psów, schronisko dla zwierząt