27 września Jastrzębie-Zdrój przygotuje atrakcje!
14 września 2022

27 września Jastrzębie-Zdrój przygotuje atrakcje!

Od najmłodszych lat wpajano nam, że podróże kształcą, rozwijają wyobraźnię, dają możliwość korzystania z rozmaitych form aktywności. Aspekt kulturowy i gospodarczy podróżowania i poznawania nowych zakątków świata jest istotnym tematem.

 

Ważne jest nie tylko to, co nowe, ale również dostrzeżenie bądź przypomnienie wielkiego potencjału miejsca, z którym jesteśmy związani na co dzień. Bo czy musimy znaleźć się na drugim krańcu świata, by dostrzec jego piękno?

 

Czasami to, co najbliżej jest najmniej zauważalne i mało doceniane. Dlatego podczas Światowego Dnia Turystyki z pewnością podkreślone zostanie piękno naszej przyrody i możliwości aktywnego relaksu w Jastrzębiu-Zdroju. Na przypomnienie zasługują największe atrakcje naszego miasta, a tych u nas nie brakuje.


Jeśli mówimy o miejscach stworzonych do odpoczynku w Jastrzębiu-Zdroju, nie możemy przejść, a właściwie przejechać obojętnie obok Żelaznego Szlaku Rowerowego. Na fanów rowerowych aktywności czekać będzie piknik na stacji przy ul. Ranoszka. Grill, muzyka, dmuchane zjeżdżalnie, konkursy na temat historii i największych atrakcji Jastrzębia-Zdroju to tylko część programu. Piękne widoki i aktywność na świeżym powietrzu zapewni także spływ kajakowy rzeką Szotkówką.


Światowy Dzień Turystyki będzie okazją do odkrywania i poznawania na nowo miejsc turystycznych w naszym mieście. Bo niekiedy faktem jest, że cudze się chwali, a swojego się nie zna. Bądźmy dumni z Jastrzębia-Zdroju i dostrzeżmy piękno miejsc, które są na wyciągnięcie ręki.

 

Źródło: UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl