Racibórz, zatrzymanie, motorower, alkohol, policja, nietrzeźwy kierowca, bezpieczeństwo drogowe
14 maja 2024

34-latek zatrzymany: Prowadził motorower mając ponad 2 promile alkoholu!

W Raciborzu doszło do zatrzymania 34-letniego mężczyzny, który prowadził motorower będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci ruchu drogowego, podczas rutynowej kontroli prędkości na ulicy Reymonta, zauważyli motorower przemieszczający się z prędkością 75 km/h w strefie ograniczenia do 50 km/h. Mężczyzna, pomimo wydanego przez policjantów polecenia zatrzymania, zignorował ich i próbował uciec. Po krótkim pościgu został zatrzymany na ulicy Nowomiejskiej. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat więzienia. Dodatkowo, za przekroczenie prędkości oraz ignorowanie poleceń policji, mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1300 złotych i 15 punktów karnych. W świetle nowych przepisów, które weszły w życie 14 marca, kierowcy prowadzący pojazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających mogą również stracić swoje pojazdy. Znowelizowany kodeks karny przewiduje przepadek pojazdu mechanicznego w przypadkach, gdy zawartość alkoholu w organizmie kierującego przekroczy 1,5 promila.

 

Przypadki takie jak ten podkreślają ryzyko i konsekwencje prowadzenia pojazdów pod wpływem substancji odurzających. Każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę z zagrożenia, jakie stanowi dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Racibórz, zatrzymanie, motorower, alkohol, policja, nietrzeźwy kierowca, bezpieczeństwo drogowe