5000 złotych mandatu dla rowerzysty!
29 czerwca 2022

5000 złotych mandatu dla rowerzysty!

Wysokimi mandatami ukarany został 58-latek z Krupskiego Młyna, który prowadząc rower w stanie nietrzeźwości, doprowadził do kolizji drogowej. Na szczęście w tym przypadku wszystko skończyło się tylko na lekkich siniakach i obtarciach. Apelujemy jednak do wszystkich o rozsądek i przypominamy, że prowadząc jakikolwiek pojazd po wypiciu alkoholu, stwarzamy ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych.

W poniedziałek około 11.00 w Krupskim Młynie na ulicy Głównej doszło do kolizji. Policjanci ustalili, że jadący chodnikiem 58-letni mieszkaniec Krupskiego Młyna, z niewiadomych przyczyn zjechał na jezdnię, uderzając w tył osobowej hondy, którą kierował 44-letni inny mieszkaniec Krupskiego Młyna.

Na miejsce przyjechali ratownicy, którzy stwierdzili u mężczyzny tylko siniaki i stłuczenia. Niepotrzebna była wizyta w szpitalu, ale uczestników zdarzenia czekało jeszcze jedno badanie. Okazało się, że kierowca hondy był trzeźwy, natomiast rowerzysta miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji, został on ukarany mandatami w łącznej kwocie 5 tysięcy złotych.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl