pomoc, pozytywne wzorce, Anna Kalczyńska, znaczenie pomocy, życie, fundament
23 maja 2024

Anna Kalczyńska o znaczeniu pomocy i pozytywnych wzorców: Pomaganie to fundament naszego życia

Anna Kalczyńska, znana polska prezenterka, podkreśla znaczenie pomocy społecznej i pozytywnych wzorców w życiu społecznym. W swojej wypowiedzi zwróciła uwagę na potrzebę wsparcia inicjatyw takich jak SOS Wioski Dziecięce, które od 40 lat pomagają osieroconym i opuszczonym dzieciom w Polsce. Kalczyńska, która od lat wspiera to stowarzyszenie, podziela przekonanie, że pomoc powinna być jednym z filarów naszego życia.


Podczas obchodów 40-lecia działalności SOS Wioski Dziecięce, Kalczyńska wzięła udział w sesji zdjęciowej mającej na celu zwrócenie uwagi na ważność czasu poświęconego innym. Kampania pod hasłem "Czas to miłość" ma przypominać, że trwałe i bezpieczne relacje buduje się przez wspólne spędzanie czasu.


Prezenterka wspomina również swoją pierwszą wizytę w jednej z wiosek, która wywarła na niej ogromne wrażenie. Podkreśla, że wioski dziecięce, oferujące zastępcze rodziny, są znacznie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne domy dziecka, które są instytucjami bardziej sztucznymi.


Anna Kalczyńska zwraca uwagę na ciągłą potrzebę poszukiwania kandydatów na Rodziców SOS, którzy mogliby stworzyć nowe rodziny dla dzieci. Podkreśla, że każda forma pomocy jest cenna i zachęca do angażowania się w tego typu inicjatywy. Według niej, pomoc społeczna nie tylko buduje lepsze społeczeństwo, ale także przynosi osobiste zadowolenie i siłę tym, którzy się angażują.


 

 

 

Fot.


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pomoc, pozytywne wzorce, Anna Kalczyńska, znaczenie pomocy, życie, fundament