Farmakobus, zdrowie, mobilność, opieka farmaceutyczna, dostępność, innowacje, Żory
21 czerwca 2024

Anna Kalczyńska: Z Lasu na Saską Kępę - Odkrywanie Uroków Miejskiego Życia

Anna Kalczyńska, znana prezenterka, od roku mieszka na Saskiej Kępie i, jak sama przyznaje, przeprowadzka do Warszawy okazała się bardzo dobrym pomysłem. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle dziennikarka opowiedziała o swoich obawach związanych z przeprowadzką oraz o korzyściach, jakie przyniosła jej nowa lokalizacja.


Obawy i Nowe Możliwości


Anna Kalczyńska wspomina, że początkowo bała się przeprowadzki do miasta. Wcześniej mieszkała nieopodal lasu, co wydawało się idealnym miejscem do życia. Jednak wraz z dorastaniem jej dzieci pojawiła się potrzeba większej obecności wśród rówieśników i większych możliwości rozwoju.


Cudownie się czuję w tej dzielnicy, co prawda bałam się przeprowadzki do miasta, bo wcześniej mieszkaliśmy nieopodal lasu i wydawało się, że to będzie rzeczywiście wymarzone miejsce. Ale dzieci rosną, mają potrzeby większej obecności wśród znajomych, wśród towarzystwa swojego, chcą się przemieszczać samodzielnie, więc podjęliśmy decyzję o przeprowadzce. Mimo obaw okazało się, że jest cudownie, budzą nas ptaki, jest bardzo dużo zieleni, mamy nieopodal park Skaryszewski, więc naprawdę wszystko to, co bałam się utracić, zachowałam” – mówi Anna Kalczyńska.


Powrót do Korzeni


Wybór Saskiej Kępy nie był przypadkowy. Dziennikarka ma do tej dzielnicy duży sentyment, ponieważ kiedyś chodziła tu do szkoły. „Saska Kępa jest mi też bardzo bliska, chodziłam tam do szkoły, więc niejako powracam na swoje dawne ślady, do swoich dawnych tropów, więc jest bardzo fajnie” – podkreśla.


Korzyści z Przeprowadzki


Przeprowadzka na Saską Kępę przyniosła Annie Kalczyńskiej wiele korzyści. Nowa lokalizacja okazała się nie tylko korzystna dla jej dzieci, ale również dla niej samej. W najbliższej okolicy znajduje się wiele sklepów i lokali usługowych, co ułatwia codzienne sprawy.


Zyskałam bardzo dużo, jestem bliżej ludzi, bo jednak mam możliwość obracania się wśród sąsiadów, którzy są przyjaciółmi, mam blisko do osób, które chcę odwiedzać, więc to jest w ogóle fantastyczna zaleta. A dwa, że dużo więcej chodzę paradoksalnie, bo nie muszę używać samochodu, żeby dojechać gdzieś do sklepów, więc mam dużo więcej sportu” – dodaje Kalczyńska.


Nowe Rozdziały w Życiu Zawodowym i Prywatnym


W czerwcu ubiegłego roku w życiu zawodowym i prywatnym dziennikarki zaszły spore zmiany. Straciła pracę w programie „Dzień Dobry TVN” i zmieniła miejsce zamieszkania. Mimo początkowych obaw, nowe miejsce zamieszkania na Saskiej Kępie przyniosło jej i jej rodzinie wiele pozytywnych doświadczeń.


Anna Kalczyńska szybko przekonała się, że przeprowadzka do Warszawy była dobrą decyzją. Nowe możliwości dla jej dzieci oraz bliskość przyjaciół i usług sprawiają, że życie na Saskiej Kępie jest nie tylko wygodne, ale i pełne nowych, pozytywnych doświadczeń.

 

 

fot.