Areszt dla złodzieja złotych pierścionków!
18 sierpnia 2022

Areszt dla złodzieja złotych pierścionków!

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 42-latek, który dopuścił się zuchwałej kradzieży na terenie Żor. Mężczyzna skradł ze sklepu jubilerskiego złote pierścionki o wartości około 35 tysięcy złotych. Za popełnienie przestępstwo grozi mu teraz nawet 8 lat więzienia.

Do zuchwałej kradzieży doszło w miniony piątek, kilka chwil przed zamknięciem sklepu na osiedlu Sikorskiego. Mężczyzna, pod pretekstem zakupu pierścionka zaręczynowego dla narzeczonej, wszedł do jubilera. Kiedy ekspedientka zaprezentowała pierścionki na ladzie, sprawca wyrwał jej z rąk całą tacę ze złotymi pierścionkami i wybiegł ze sklepu.

Od chwili w której mundurowi otrzymali rysopis, rozpoczęli poszukiwania. Już na drugi dzień zauważyli mężczyznę przypominającego rysopisem sprawcę kradzieży. Okazało się, że zatrzymany 42-latek rzeczywiście dzień wcześniej zrabował biżuterię i właśnie planował opuszczenie miasta.

Mężczyzna ten był już wcześniej notowany. Teraz, zamiast zaplanowanego wyjazdu, decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 

Źródło: KMP w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl