Areszt za usiłowanie zabójstwa!
06 kwietnia 2022

Areszt za usiłowanie zabójstwa!

Jaworzniccy policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który usiłował zabić swojego znajomego. Po pobycie w policyjnym areszcie mieszkaniec Jaworzna usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w jednym z bloków w centrum miasta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 51-letni mieszkaniec Jaworzna usiłował zabić swojego kolegę w jego mieszkaniu, zadając mu kilka ciosów ostrym narzędziem w okolicę klatki piersiowej i szyi.

 

Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko i wspólnie z medykami udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy. Ranny trafił do szpitala, a jego niedoszły zabójca do policyjnego aresztu. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa.

 

Jaworznicki sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 51-latka w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

 

Źródło: KMP w Jaworznie

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl