Będąc pod wpływem amfetaminy przyjechała zobaczyć się z dzieckiem!
11 maja 2022

Będąc pod wpływem amfetaminy przyjechała zobaczyć się z dzieckiem!

Policjanci Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali 37-latkę, która będąc pod wpływem narkotyków, przyjechała na widzenie z córką. Mundurowych zaalarmował ojciec dziecka, który miał wątpliwości co do stanu psychofizycznego kobiety. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

9 maja około godziny 17.00 policjanci patrolu łaziskiego komisariatu zostali skierowani do jednego z domów jednorodzinnych, gdzie będąca pod wpływem narkotyków matka przyjechała na widzenie ze swoją córką.

O interwencję mundurowych poprosił zaniepokojony stanem kobiety ojciec, który miał obawy przekazać jej dziecko. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie.

Kierująca osobówką 37-latka była pod wpływem amfetaminy, co wykazał wykonany na miejscu test na zawartość niedozwolonych substancji w organizmie. Mieszkanka Łazisk Górnych została zatrzymana i przewieziona do placówki medycznej, gdzie zabezpieczono próbkę krwi do dalszych badań.

Pobrany materiał będzie przedmiotem badań biegłego toksykologa, którego opinia będzie decydująca dla ustalenia, czy kierująca popełniła przestępstwo z art. 178a k.k. poprzez prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, znajdując się pod wpływem środka. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Źródło: KPP w Mikołowie

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl