Międzynarodowy Dzień Roweru, dojazd do pracy rowerem, korzyści zdrowotne, ekologia, zrównoważony transport, zmniejszenie emisji CO2, aktywność fizyczna, zdrowy styl życia
07 maja 2024

"Bieg Kobiet - Zawsze PierWsi": Sport i Profilaktyka w Służbie Zdrowia Kobiet

12 maja br. Ośrodek Rekreacyjny "Balaton" stanie się areną wyjątkowego wydarzenia sportowego - "Biegu Kobiet - Zawsze PierWsi". Celem tego biegu jest promowanie badań profilaktycznych wśród kobiet, a także zwiększanie świadomości na temat profilaktyki przeciwnowotworowej. Wydarzenie to przyciąga rokrocznie tysiące uczestniczek, które nie tylko dbają o swoje zdrowie, ale również budują silne relacje społeczne.


Zapisy na bieg są możliwe poprzez stronę internetową http://bieg.kobietawbiegu.pl, gdzie można zakupić pakiet startowy. W jego skład wchodzą medal, koszulka, książeczka oraz prezenty od sponsorów. Możliwy jest również zakup numeru startowego w dniu biegu przy wpłacie 20 zł na rzecz Fundacji w Biegu. Biuro Zawodów rozpocznie działalność o godzinie 8:30, a trasa biegu, czy też marszu, wynosi 3 km.


W trakcie wydarzenia, o godzinie 11:15, odbędzie się wykład dr Iwony Ptasińskiej, ekspertki w dziedzinie szczepień HPV. Prelekcja będzie skupiona na profilaktyce raka piersi i raka szyjki macicy, które są kluczowe dla zdrowia kobiet. Regularne badania mammograficzne oraz cytologiczne mogą znacząco zwiększyć szanse na wczesne wykrycie i skuteczne leczenie tych chorób.


Wydarzenie jest organizowane przez Studio Figura Wodzisław Śląski we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji "CENTRUM". Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnym profilu Facebook wydarzenia. 


 

fot. fBieg Kobiet - Zawsze PierWsi