Brawura zakończona wysokim mandatem!
06 kwietnia 2022

Brawura zakończona wysokim mandatem!

Policjanci z mikołowskiej drogówki ukarali mandatem w wysokości 2500 złotych i 6 punktami karnymi młodego kierowcę. Mężczyzna spowodował kolizję na łaziskim odcinku drogi krajowej numer 81. W wyniku drogowej brawury 19-latek omal nie stracił życia.

 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek po 16.00 w Łaziskach Górnych na krajowej "wiślance". Kierujący oplem 19-latek najechał na tył iveco. Jak wynika z ustaleń policjantów drogówki, chwilę przed kolizją mężczyzna był widziany przez świadków, którzy określili sposób jego jazdy jako daleko idącą brawurę.

 

Zniszczony samochód młodego mieszkańca Łazisk Górnych wskazuje, że sytuacja mogła zakończyć się dla niego tragicznie. 19-latek był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. Mundurowi nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 złotych oraz 6 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców, jadąc szybko i nieostrożnie, wiele ryzykuje. Prawie zawsze są to konsekwencje finansowe, nierzadko utrata prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP w Mikołowie

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl