Budynek żorskiego dworca PKP z szansą na tytuł „Modernizacji Roku & Budowy XXI w.”
04 kwietnia 2022

Budynek żorskiego dworca PKP z szansą na tytuł „Modernizacji Roku & Budowy XXI w.”

Wystartowała 26. edycja Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". Wśród inwestycji poddanych pod głosowanie internautów znalazł się dworzec PKP w Żorach. Każdy oddany głos zwiększa szansę na wygraną!

 

W ubiegłym roku Gmina Miejska Żory zrealizowała wiele wyjątkowych inwestycji, wśród których znalazła się kompleksowa rewitalizacja budynku dworca PKP. Zmodernizowany budynek stał się siedzibą Centrum Integracji Społecznej, a już niebawem swoją działalność rozpocznie w nim także świetlica dla matek z małymi dziećmi i osób starszych zaangażowanych w opiekę, Centrum Aktywności Lokalnej i harcówka. W budynku urządzono także biura i wielofunkcyjne sale. Zaplanowano też miejsce na klub malucha oraz punkt gastronomiczny, który z jednej strony zapewni wyżywienie uczestnikom Centrum Integracji Społecznej oraz będzie dla nich bazą dla treningów z zakresu samodzielności i rozszerzenia praktycznych umiejętności gastronomiczno-baristycznych, a drugiej zaś będzie miejscem odpoczynku i konsumpcji dla podróżnych.

"Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów.

Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów ukończonych do I kwartału 2022 r., wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. Konkurs promuje funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowych technik, nowoczesnych efektywnych i bezpiecznych urządzeń, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, efekty ekologiczne, a w przypadku obiektów zabytkowych dbałość o architekturę i ochronę dziedzictwa kulturowego.

Warto dodać, że w ubiegłym roku w kategorii „nowoczesne biblioteki i sanktuaria kultury” zwyciężyła Miejska Biblioteka Publiczna im. Ottona Sterna w Żorach!


Zachęcamy do wzięcia udziału w plebiscycie internetowym i oddanie głosu na budynek żorskiego dworca. Głosowanie startuje 1 kwietnia!

 

Aby zagłosować należy:


1. Wejść na stronę internetową: www.modernizacjaroku.org.pl
2. Wyszukać zgłoszony obiekt według województwa lub po nazwie obiektu.
3. Kliknąć na wybrany obiekt, a następnie „zobacz podstronę obiektu i oddaj swój głos".
4. Na podstronie podać imię i nazwisko, adres mailowy, zaznaczyć „Nie jestem robotem” - a po udanej weryfikacji kliknąć „Zagłosuj”, na podany adres mailowy wysłany zostanie link do aktywacji głosu, należy go zaakceptować.
5. Gotowe! Twój głos został oddany.

Liczba oddanych głosów będzie aktualizowana o pełnej godzinie. Głosowanie internautów potrwa do 20 maja br.

 

Źródło: UM w Żorach

fot. UM w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl