bezpieczeństwo ruchu drogowego, bezpłatne przeglądy samochodów, powiat pszczyński, wakacje, przygotowanie samochodu do podróży, stacje kontroli pojazdów, diagnostyka pojazdów, kampania, "Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce", II Piknik Rodzinny "Bezpieczny Powiat"
06 czerwca 2024

Cała Polska Czyta Dzieciom – radni Powiatu Raciborskiego czytali w Bibliotece w Raciborzu

W ramach XXIII Tygodnia Czytania Dzieciom, corocznej akcji organizowanej przez Fundację „ABCXXI „Cała Polska Czyta Dzieciom", 4 czerwca w Eurece, oddziale dziecięcym i młodzieżowym Biblioteki w Raciborzu, zaproszenie do czytania przyjęli radni Powiatu Raciborskiego – Paweł Klima, Szymon Bolik i Krzysztof Bajerski.

Zaproszeni goście brawurowo odczytali z podziałem na role bajkę „Moje – nie moje” Liliany Bardijewskiej, autorki nagrodzonej w Grand Prix VI Konkursu Literackiego im. A Lindgren. Zgromadzona publiczność, uczniowie klas I i III Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu wysłuchali opowieści o tym, że pozory mylą, a dobro skrywa się niekiedy pod kostiumem niepozorności.

Dzieci chętnie porozmawiały o emocjach jakie wywołała w nich czytana przez radnych Powiatu Raciborskiego opowieść i wzięły udział w zabawie „Czyje to piórko?”.

Na koniec Paweł Klima, Szymon Bolik i Krzysztof Bajerski opowiedzieli o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa i zachęcali do częstych odwiedzin Biblioteki w Raciborzu.