CIESZYN.  27 stycznia - Wernisaż wystawy "Matkość”
24 stycznia 2023

CIESZYN. 27 stycznia - Wernisaż wystawy "Matkość”

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" i Fundacja Zielone Pojęcie zapraszają na wernisaż wystawy Aguli Swobody pt. "Matkość". Wydarzenie odbędzie się w piątek 27 stycznia 2023 r. o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej 12 (na parterze Domu Narodowego w Cieszynie).

 

Matkość" to tytuł wystawy i projektu artystycznego Aguli Swobody, artystki stela, która przełożyła trudny język emocji i doświadczeń związanych z macierzyństwem na obrazy, tatuaże i zdjęcia. „Matkość" to także projekt społeczny, którego zadaniem jest mówić o macierzyństwie bez użycia lukru.

 

Projekt powstał we współpracy z 5 niezwykle odważnymi kobietami, które opowiedziały Aguli swoje historie związane z byciem matką, byciem córką, czy po prostu byciem kobietą zderzającą się z powszechną i stereotypową narracją o macierzyństwie. Bohaterki opowiedziały, czyli dały głos, niemym dotąd uczuciom skrzętnie chowanym głęboko w psychice każdej z nich.

 

Jak ważny był to głos dla innych kobiet, pokazuje zainteresowanie, jakim dotąd cieszyła się wystawa i dyskusje toczące się wokół niej. Bo Agula z „Matkością" zjeździła już kawałek naszego kraju i w każdym miejscu, w którym się pojawiła, projekt skupiał na sobie uwagę odbiorców.

 

Źródło/fot: COK

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl