CIESZYN. Kiermasz rzeczy używanych - „DRUGIE ŻYCIE RZECZY- CIUCH W RUCH”
19 października 2022

CIESZYN. Kiermasz rzeczy używanych - „DRUGIE ŻYCIE RZECZY- CIUCH W RUCH”

W ramach prowadzonej od lat przez Miasto Cieszyn edukacji ekologicznej podejmowane są różnego rodzaju działania edukacyjne, których celem jest rozpowszechnianie wiedzy m.in. o prawidłowym postępowaniu z odpadami wytworzonymi w naszych domach, co w praktyce nie tylko oznacza prawidłową ich segregację. Kluczowym elementem gospodarowania odpadami jest przede wszystkim dążenie do minimalizacji ich wytwarzania, jak również ponowne wykorzystanie.

 

Dlatego Burmistrz Miasta Cieszyna we współpracy z Fundacją EKOARKA z Jaworza zaprasza 6 listopada 2022 r. do sali widowiskowej Domu Narodowego w Cieszynie na Kiermasz Rzeczy Używanych - pn. „Drugie życie rzeczy- Ciuch w Ruch”.

 

Akcja daje potrójne korzyści mieszkańcom:

 

  • po pierwsze zainteresowane osoby biorące udział w wydarzeniu zyskują finansowo sprzedając lub wymieniając dobre, ale niepotrzebne ubrania, zabawki czy książki,

  • po drugie przez takie działania redukujemy ilość powstających śmieci, a całkiem dobrym rzeczom „dajemy” drugie, a nawet trzecie życie,

  • po trzecie takie wyprzedaże rzeczy są super pomysłem na lokalne spotkanie mieszkańców i zawiązywanie nowych znajomości, bardzo często owocujące tworzeniem grup społecznych podejmujących wspólne działania na rzecz poprawy jakości życia w naszym mieści - w tym oczywiście jego ekologicznej części.


Mieszkańcy Cieszyna zainteresowani udziałem w aukcji w zakresie wystawienia swoich rzeczy na sprzedaż/wymianę oraz organizacji swojego stoiska proszeni są o kontakt pod numerem: 692 318 612.

Pozostałych mieszkańców - chętnych do dokonania zakupów i wsparcia „walki” Miasta Cieszyna o zmniejszenie produkcji odpadów - Włodarze Miasta we współpracy z Funkcją EKOARKA zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu.

 


 

Źródło: UM w Cieszynie

fot. OŚR

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl