CIESZYN. Młodszy Aspirant Łukasz Gruszczyk - najlepszy dzielnicowy w Powiecie
29 kwietnia 2022

CIESZYN. Młodszy Aspirant Łukasz Gruszczyk - najlepszy dzielnicowy w Powiecie

Każdego roku Starosta Cieszyński doceniając znaczenie i prestiż służby dzielnicowego , przekazuje nagrodę dla najlepszego dzielnicowego w powiecie, wybieranego w drodze konkursu. W tym roku najlepszym z najlepszych okazał się młodszy aspirant Łukasz Gruszczyk, dzielnicowy cieszyńskiej komendy policji. Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu odebrał z rąk Starosty Powiatu Cieszyńskiego nagrodę i gratulacje.

W konkursie brali udział dzielnicowi reprezentujący komisariaty cieszyńskiego powiatu oraz Posterunek Policji w Istebnej. O tytuł najlepszego spośród nich rywalizowali:


-asp.szt. Bernadeta Kiełkowska, dzielnicowa Komisariatu Policji w Strumieniu
-asp.szt. Rafał Pszczółka, dzielnicowy Komisariatu Policji w Skoczowie
-asp.szt. Jarosław Wałach, dzielnicowy Posterunku Policji w Istebnej
-asp.szt. Bartłomiej Duraj, dzielnicowy Komisariatu Policji w Wiśle
-mł.asp. Krzysztof Staniek, dzielnicowy Komisariatu Policji w Zebrzydowicach
-mł.asp. Piotr Dziedzic , dzielnicowy Komisariatu Policji w Ustroniu
-mł.asp. Łukasz Gruszczyk, dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie

Młodszy aspirant Łukasz Gruszczyk w Policji pracuje od ponad 11 lat. Służbę rozpoczynał jako policjant Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach. Od 2014 roku jest policjantem cieszyńskiej komendy. Po pięciu latach służby w patrolu interwencyjnym, w związku ze swoim zaangażowaniem oraz predyspozycjami, został awansowany na stanowisko dzielnicowego. Jego rejon służbowy obejmuje osiedle Piastowskie, Pastwiska oraz Kalembice.

Dzielnicowy to policjant „pierwszego kontaktu”, to funkcjonariusz dbający o bezpieczeństwo mieszkańców swojego rewiru, osoba którą każdy może poprosić o pomoc. Praca dzielnicowego nie należy do najłatwiejszych, to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Ludzie zwracają się do dzielnicowych z najrozmaitszymi sprawami, poważnymi i błahymi.

Niezależnie od rangi sprawy funkcjonariusze zawsze dzielą się z nimi poradą prawną i wspólnie szukają rozwiązania problemu. Komisja, składająca się z przedstawicieli cieszyńskiej policji oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie, przy wyborze „Dzielnicowego Roku 2022” wzięła pod uwagę nie tylko jego wiedzę, ale także aktywność w działalności prewencyjnej.

Młodszy aspirant Łukasz Gruszczyk, dzięki dobremu rozpoznaniu rejonu służbowego, wielokrotnie zatrzymywał przestępców na tak zwanym „gorącym uczynku”, jak choćby sprawców rozboju, do którego doszło w Cieszynie 13 marca ( informacje o tym w artykule „Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju w Cieszynie”), czy też osobę podejrzewaną o przestępstwo kradzieży na kwotę blisko 2000 zł w dniu 19 marca.

Ponadto służy pomocą każdemu, nie tylko osobom zamieszkującym w jego rejonie służbowym. Słowami, które najlepiej podsumowują jego służbę, są słowa skierowane pod jego adresem od wdzięcznej za pomoc mieszkanki Cieszyna: „Dzielnicowy Łukasz Gruszczyk miły i kompetentny człowiek na odpowiednimi stanowisku. Pomógł załatwić skutecznie problem ciągnący się od wielu lat (…). Jeszcze raz dziękujemy ...Więcej takich Policjantów w Cieszynie.”

Podczas sesji Rady Powiatu gratulacje i nagrodę pieniężną dla najlepszego dzielnicowego roku 2022 wręczył Starosta Powiatu Cieszyńskiego Mieczysław Szczurek. Do gratulacji przyłączyli się radni powiatowi na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu.

 

 

Źródło: KPP w Cieszynie

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl