CIESZYN. Po trzech latach przerwy powraca Święto Trzech Braci
11 maja 2022

CIESZYN. Po trzech latach przerwy powraca Święto Trzech Braci

Tegoroczna, 30. jubileuszowa edycja będzie inna niż poprzednie. Nie zabraknie dobrej zabawy i przede wszystkim - znakomitej muzyki w wykonaniu gwiazd polskich i czeskich scen. Jednak ze względu na planowany remont Rynku, polska część imprezy odbędzie się w nowej przestrzeni – na terenie i w samej Hali Widowiskowo- Sportowej (czyli popularnym „Lodowisku”).

 

Szukaliśmy alternatywnego miejsca, co – jak się okazuje – nie jest w Cieszynie sprawą prostą. Teren musi spełniać odpowiednie standardy bezpieczeństwa, zgodne z obowiązującym prawem, być położony stosunkowo blisko ścisłego centrum miasta. Staraliśmy się również zorganizować imprezę, minimalizując jej negatywne oddziaływanie na przestrzeń miejską – hałas, zakłócenia porządku publicznego i ciszy nocnej, spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach. Po konsultacjach – również ze służbami mundurowymi – wybraliśmy chyba najlepszą lokalizację. To kompromis, ale otwierający nowe możliwości, które pozwolą nam trochę odmienić oblicze najpopularniejszej wśród Cieszyniaków imprezy – tłumaczy Adam Cieślar, dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.

Jubileuszowa edycja zobowiązuje, więc i jej program będzie wyjątkowy. Impreza rozpocznie się w piątkowe popołudnie od tradycyjnego korowodu, który ulicą Głęboką wyruszy na spotkanie mieszkańców i władz Czeskiego Cieszyna w kierunku Mostu Przyjaźni i dalej – na Rynek w Czeskim Cieszynie, gdzie nastąpi jej uroczysta inauguracja.

W tym roku artyści wystąpią dla Państwa na dwóch scenach w polskiej części Cieszyna. Na zewnątrz Hali Widowiskowo- Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków przygotowaliśmy bogaty i urozmaicony muzycznie program, w którym – jesteśmy przekonani – każdy znajdzie coś dla siebie. W ciągu trzech dni zagrają: orkiestry dęte (doskonale znana Miejska„Cieszynianka” i zaprzyjaźniona z COKiem Harcerska Orkiestra Dęta z Tczewa z koncertem muzyki filmowej), Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, zabrzmią piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu lokalnych artystów, będą programy dla dzieci i światowe przeboje do tańca…

Gwiazdami „Sceny nad Olzą”, bo tak ją nazwaliśmy, będą CLEO, która wystąpi w piątek, a także JACK MOORE – syn legendarnego gitarzysty blues rockowego Gary Moore’a, który przypomni największe hity z repertuaru ojca oraz rockowa formacja FREE AIR. Koncerty, jak co roku, uzupełni kiermasz handlowo-gastronomiczny i liczne imprezy towarzyszące odbywające się w całym mieście.

To jednak nie wszystko! Na jubileusz Święta Trzech Braci przygotowano coś extra – drugą część imprezy – wieczorne koncerty Gwiazd w Hali Widowiskowo-Sportowej. W piątek zagramy hip-hopowo – wystąpią OSTR i MEEK, OH WHY? (rewelacja ostatnich miesięcy, u nas - dzień przed koncertem w ramach Męskiego Grania!), w sobotę swoje największe przeboje przypomni zespół VARIUS MANX, w niedzielę – prawdziwa rewelacja – KULT! Mocno stawiamy na promocję lokalnych talentów – przed występami Gwiazd zaprezentują się: Antosia Kraszewska, za którą niedawno trzymaliśmy kciuki w Voice Kids, Hania Stoszek oraz duet sskjegg (właśnie ukazała się ich płyta, jej współwydawcą był Cieszyński Ośrodek Kultury) oraz raper Dombro i zespół Rastafajrant.

Wydarzenia w plenerze są bezpłatne, natomiast ze względu na wysokie koszty organizacji wydarzenia – związane także z zachowaniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych – ilość miejsc na koncertach wewnątrz Hali Widowiskowo-Sportowej będzie ograniczona, a koncerty biletowane.

Ceny ustaliliśmy na możliwie najniższym poziomie: piątek – 30 zł (w dniu koncertu: 40 zł), sobota - 40 zł (50 zł), niedziela – 50 zł (60 zł). Możliwy będzie także zakup karnetu trzydniowego w cenie 100 zł. Bilety można kupować od 10 maja elektronicznie poprzez stronę internetową www.domnarodowy.pl oraz w kasie Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy”.

Szczegółowy program imprezy – po obu stronach Olzy – znajduje się na oficjalnej stronie internetowej: www.s3b.city

 


 

Źródło/fot: Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl