Co Rybnik oferuje najstarszym mieszkańcom?
27 stycznia 2023

Co Rybnik oferuje najstarszym mieszkańcom?

Z jakich form wsparcia mogą korzystać seniorzy? W jaki sposób osoby w wieku 60+ mogą twórczo spędzać czas i rozwijać pasje? Na te i inne pytania odpowiada Poradnik rybnickiego seniora. Zapraszamy do lektury.

 

Publikacja pokazuje możliwości, jakie Rybnik oferuje w zakresie aktywności społecznej i wsparcia osób starszych. Znaleźć tu można dane o instytucjach, programach i inicjatywach adresowanych do seniorów czy dostępnych formach pomocy. Są też informacje o funkcjonujących w mieście prosenioralnych organizacjach i stowarzyszeniach oraz o ułatwieniach i udogodnieniach dla seniorów w różnych obszarach życia. Są też oczywiście wskazówki w zakresie tego, jak ciekawie spędzać czas i rozwijać zainteresowania.

 

Jednym z priorytetów, na których opiera się dzisiejsze zarządzanie Rybnikiem, jest realizacja założeń polityki senioralnej. Wiedząc, jak liczną grupę mieszkańców stanowią osoby powyżej 60 roku życia, staramy się rozpoznawać potrzeby i ambicje ludzi starszych, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Cieszę się, że otwartość Miasta w tej materii spotyka się w połowie drogi z kreatywnością i zaangażowaniem osób przeżywających tzw. „drugą młodość” – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

 

Dzięki wspólnej aktywności Miasta i seniorów Rybnik jest miejscem, w którym starsi rybniczanie mogą wykorzystywać swój potencjał w formie najbardziej odpowiadającej ich zainteresowaniom. Rybniccy seniorzy to niezwykle aktywna grupa, prężnie działająca na wielu różnych polach. Nestorzy piszą, malują, fotografują, śpiewają, ćwiczą, pomagają sobie wzajemnie. I co ważne, nie robią tego tylko w domowym zaciszu, ale odważnie wychodzą ze swoimi pomysłami w przestrzeń miejską.

 

Mam nadzieję, że to swoiste kompendium wiedzy o dostępnych w Rybniku inicjatywach na rzecz osób starszych, pozwoli seniorom na jeszcze pełniejsze wykorzystywanie szans i możliwości oferowanych przez Miasto. Zapraszam do uczestnictwa w życiu Rybnika i odkrywania wielowymiarowych walorów miasta – dodaje Piotr Kuczera.

 

Poradnik aktualnie jest dostępny w formie elektronicznej, jednak w najbliższym czasie planowany jest druk poradnika by w formie papierowej trafił do miejsc spotkań seniorów.

 

Seniorze! Chcesz uzyskać informacje o tym, jak załatwić jakąś sprawę?
Dążysz do większej aktywności społecznej? Jesteś zainteresowany ofertą kulturalną?
Potrzebujesz informacji o senioralnych stowarzyszeniach?
Przeczytaj poradnik, skontaktuj się, korzystaj z oferty Miasta!


 

Poradnik rybnickiego seniora - POBIERZ

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl