Do 27 stycznia można zgłosić się do programu Szkoła Liderów Miasta Cieszyna
11 stycznia 2023

Do 27 stycznia można zgłosić się do programu Szkoła Liderów Miasta Cieszyna

Szkoła Liderów Miasta Cieszyna jest programem, który pozwala spojrzeć jego uczestniczkom i uczestnikom na swoje miasto z perspektywy dotąd im nieznanej. Nie tylko rozwija umiejętności i style przywództwa, ale także tworzy unikatową wspólnotę zaangażowanych ludzi, którzy ponad podziałami są w stanie znaleźć obszary ważne w rozwoju miasta i wypracować rozwiązania. To szkoła dialogu i radzenia sobie z konfliktem, a także wzmacniania własnej pozycji w mieście i budowania nieoczywistych koalicji na rzecz dobra wspólnego. To program, który zacieśnia więzi lokalnych liderek i liderów dodając im energii do dalszego działania i zaszczepiania idei zaangażowania miejskiego w innych, w myśl idei, że władza w mieście leży w wielu rękach.

Dla kogo jest Szkoła Liderów Miasta Cieszyna?

Program Szkoła Liderów Miasta Cieszyna przeznaczony jest dla osób, które mieszkają i/lub pracują
w Cieszynie i mogą oddziaływać na środowisko lokalne
, którzy są przedstawicielami trzech sektorów (PUBLICZNEGO, PRYWATNEGO I POZARZĄDOWEGO / OBYWATELSKIEGO) i mają wyraźny wpływ na rozwój miasta w różnych obszarach: kultury, edukacji, sportu, gospodarki, przedsiębiorczości, administracji, prawa, dziedzictwa, zdrowia, innowacji, ekologii i środowiska, społeczeństwa obywatelskiego, równouprawnienia, turystyki i in.

Jak będziemy pracować?

Szkoła Liderów Miasta Cieszyna to 15 osób, które wspólnie będą pracować przez 4 miesiące. Formuła Programu obejmie 4 zjazdy – wszystkie w formie stacjonarnej, które łącznie będą trwały 12 dni. Pierwszy zjazd odbędzie się poza Cieszynem (około 30-40 km od Centrum), kolejne zjazdy odbywać się będę w mieście.


Daty zjazdów 2. Szkoły Liderów Miasta Cieszyna:   

Zjazd 1: 3-5 marca 2023 r.

Zjazd 2: 13-14 kwietnia 2023 r.

Zjazd 3: 11-12 maja 2023 r.

Zjazd 4: 15-16 czerwca 2023 r.


Harmonogram rekrutacji:

Rekrutacja do programu Szkoła Liderów Miasta Cieszyna jest dwuetapowa i składa się z formularza rekrutacyjnego oraz rozmowy kwalifikacyjnej, która odbędzie się w trybie online.

Etap 1

Wypełnij formularz aplikacyjny dostępny online na stronie https://www.szkola-liderow.pl/rekruatcja-do-szkoly-liderow-miasta-cieszyna-2/ do 27.01.2023 r.

Dołącz do niego: 

  • CV – życiorys pokazujący doświadczenie zawodowe oraz ścieżkę liderską,   

  • 1 rekomendacje potwierdzające doświadczenie oraz umiejętności liderskie. Kto może przygotować rekomendacje: organizacja społeczna, partia polityczna, jednostka samorządu lub osoba publiczna pełniąca funkcję w partii, organizacja i instytucja publiczna lub naukowa, przedstawiciele biznesu, przedstawiciele mediów oraz osoby lub grupy obywateli danego środowiska np. mieszkańców gminy. 

Etap 2.

Rozmowa rekrutacyjna online, które odbędą się w dniach 31.01-1.02.2023 r.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone najpóźniej 3.02.2023 r.

Osoby biorące udział w rekrutacji zostaną poinformowane o jej wynikach mailowo.
Pełna lista uczestników i lista rezerwowa zostanie opublikowana na stronie internetowej Fundacji Szkoła Liderów.

Czy warto wziąć udział w Szkole?

Obecnie trwa 1. Szkoła Liderów Miasta Cieszyna. Bierze w niej udział 15 liderek i liderów, przedstawicielek organizacji społecznych, urzędów, biznesu, uczelni. Zachęcamy w miarę możliwości do zadania im pytań o przebieg Szkoły, refleksję, program.

Uczestniczkami i uczestnikami 1. Szkoły Liderów Miasta Cieszyna są: Izabela Brachaczek, Joanna Buzek, Bogusław Dziadzia, Magdalena Grala, Robert Hubczyk, Irena Fluder-Kudzia, Maksymilian Kania, Natalia Kasza, Stefan Mańka, Sylwia Pawłowska, Agata Rucka, Anna Syrokosz, Joanna Świba, Agnieszka Tomaszko, Anna Żertka-Bednarek.

Czy udział w projekcie jest bezpłatny?

Tak. Projekt jest bezpłatny dla wszystkich uczestników zakwalifikowanych do udziału.
Z tego względu, osoby zakwalifikowane do Programu będą zobowiązane do uczestnictwa we wszystkich zaplanowanych działaniach.

Informacji udziela: 

Magdalena Tchórznicka, koordynatorka programu Szkoła Liderów Miasta Cieszyna, Fundacja Szkoła Liderów / magdalena.tchorznicka@szkola-liderow.pl, tel. 504 290 539 


Dokumenty programowe do wglądu i pobrania na stronie https://www.szkola-liderow.pl/rekruatcja-do-szkoly-liderow-miasta-cieszyna-2/


 

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w Programie „Szkoła Liderów Miasta Cieszyna

UMOWA o szkolenie

Wzór formularza zgłoszeniowego 

Źródło: UM w Cieszynie

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl