Tragiczny karambol tirów!
03 kwietnia 2023

Dwa konkursy rozstrzygnięte: na najwyższą palmę i najpyszniejszy maszket

Prawie osiem metrów mierzyła najwyższa palma, którą przygotowano na konkurs na największą palmę w Skrbeńsku zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie wspólnie z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skrbeńsku i Stowarzyszeniem Inicjatywa Skrbeńsko.

 

Konkurs na najwyższą palmę

Najwyższa palma mierzyła dokładnie 7 metrów i 85 centymetrów. Wykonały ją wspólnie rodziny Wąsków i Wicherków. Pomiaru dokonali pracownicy GCKSiT w Godowie pod okiem jury w składzie: ks. Mirosław Rataj - proboszcz parafii w Skrbeńsku, Tatiana Stopyra - dyrektor GCKSiT w Godowie i Alina Szkatuła - członkini KGiGW Skrbeńszczanie.

W sumie w konkursie przedstawiono 6 dużych palm. Jak na pierwszy raz i fakt, że pogoda zupełnie nie dopisała, to bardzo dobry wynik. Miejsce drugie zajęła palma, którą wykonał Franciszek Potysz. Mierzyła ona 6 metrów i 38 centymetrów. Sporo, bo 5 metrów i 77 centymetrów wysokości mierzyła też palma wykonana przez rodzinę Sówka, która zajęła 3. miejsce. Warto podkreślić, że pozostałe konkursowe palmy również były bardzo okazałe i widać było, że ich twórcy włożyli sporo pracy i serca w ich wykonanie. Na wyróżnienie zasłużyła palma wykonana przez grupę ministrantów ze Skrbeńska, mierząca 4 metry i 4 centymetry.

Konkurs na "Wielkanocne maszkety"

Konkurs na palmę nie był jedynym, który rozstrzygnięto w tym dniu w murach Ośrodka Kultury w Skrbeńsku. "Wielkanocne maszkety" podzielono na dwie kategorie. Najpyszniejszy wypiek przygotowała Joanna Grzonka. Miejsce drugie przyznano Aleksandrze i Annie Wąsek. Z kolei miejsce trzecie dla wypieku Katarzyny Skrzyszowskiej. Wyróżnienie otrzymała zaś Helena Wolak. W kategorii potrawy kategoria potrawy pierwsze miejsce przyznano potrawie przygotowanej przez Annę Janulek, drugie miejsce dla Roksany Musioł, a trzecie dla ks. Mirosława Rataja.

 

 

 

Źródło/fot. Urząd Gminy Godów

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl