Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Wczoraj na drogi powiatu wodzisławskiego wyjechały dwa nowe autobusy, które będą obsługiwać Wodzisławską Komunikację Powiatową, tj. 10 linii autobusowych uruchomionych przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z południowymi gminami powiatu.

 

Oba pojazdy to autobusy Iveco Crossway Low Entry, rok produkcji 2022. Każdy warty ok. miliona zł. Autobusy spełniają normę emisji spalin EURO 6. Na pokładzie każdego znajduje się 37 miejsc siedzących i 64 stojących. Pojazdy dysponują też miejscem dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz osób przewożących dzieci w wózku. Autobusy są klimatyzowane i wyposażone w stacje ładowania USB. W pojazdach wyznaczono też miejsca dedykowane dla seniorów.

 

W komunikacji organizowanej przez Powiat Wodzisławski eksploatowanych jest aktualnie 20 autobusów różnej wielkości. Od kilku lat władze powiatu starają się o unowocześnianie taboru, dzięki czemu dziś 80 proc. pojazdów dysponuje niską podłogą i silnikiem o normie spalin EURO 6. Zakup nowych dużych autobusów o długości 12 m poprzedzony został wymianą mniejszego taboru.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat wysłużone Autosany Soliny i Trampy zastąpiono wygodnymi Mercedesami Sprinterami oraz charakterystycznymi midi busami marki Isuzu. Te ostatnie są bardzo charakterystyczne, mają bowiem barwę turkusową.

 

Źródło/fot: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

 

Dwa nowe autobusy zasiliły Wodzisławską Komunikację Powiatową

26 lipca 2022
Dwa nowe autobusy zasiliły Wodzisławską Komunikację Powiatową