Dzień Dziecka, Koleje Śląskie, Dzieci, Książeczki, Kolorowanki, Podróż pociągiem, Promocja kolei, Tomasz Niedziela, Przejazdy za złotówkę
31 maja 2024

Dzień Dziecka w Kolejach Śląskich trwa cały rok!

Dzień Dziecka w Kolejach Śląskich trwa cały rok – dzieci do czwartego roku życia zawsze jeżdżą pociągami regionalnego przewoźnika za darmo. Ale jak co roku, 1 czerwca regionalny przewoźnik przygotował dla najmłodszych coś specjalnego – książeczki i kolorowanki z podróżą pociągiem w roli głównej.

W sobotę, 1 czerwca każda drużyna konduktorska będzie dysponowała książeczkami i kolorowankami, których zadaniem jest zaszczepianie kolejowego bakcyla już od najmłodszych lat. Takie same zestawy będą czekały na najmłodszych w Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach.

Nie jest tajemnicą, że dzieci lubią kolej, a kolej lubi dzieci – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich, dodając, że podróż pociągiem to dla najmłodszych duża frajda i atrakcja. – Zależy nam na tym, aby w późniejszym życiu pociąg stał się ich podstawowym środkiem transportu w drodze do szkoły i pracy – dodaje Tomasz Niedziela, wiceprezes Kolei Śląskich ds. handlowych.

Koleje Śląskie od dawna promują podróżowanie pociągiem wśród najmłodszych. W tym roku w czasie ferii zimowych dzieci i młodzież do 18. roku życia mogły korzystać z przejazdów Kolejami Śląskimi na specjalnych zasadach – płacąc tylko złotówkę za przejazd na wszystkich liniach. Także tych do górskich kurortów. – Wówczas, w ciągu dwóch tygodni z naszych usług skorzystało niemal 113 tys. osób w wieku od 4 do 18 lat – przypomina Tomasz Niedziela.


 

/Fot. Koleje Śląskie/


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Dziecka, Koleje Śląskie, Dzieci, Książeczki, Kolorowanki, Podróż pociągiem, Promocja kolei, Tomasz Niedziela, Przejazdy za złotówkę