Efektowna fontanna ożywi żorski Rynek
06 września 2022

Efektowna fontanna ożywi żorski Rynek

Rozpoczęła się przebudowa fontanny na żorskim rynku. Jest to kolejny etap projektu „Zielona brama do przyszłości – kompleksowa rewitalizacja przestrzeni starego miasta w Żorach”.W miejscu dotychczasowej fontanny powstanie nowoczesna fontanna posadzkowa, czyli tzw. „mokry chodnik” z efektami świetlnymi i muzycznymi. Nie tylko zapewni ona mieszkańcom rozrywkę poprzez widowiskowe pokazy, ale też z pewnością będzie ulubionym miejscem najmłodszych mieszkańców naszego miasta w ciepłe, letnie dni.

Fontannę tworzyła będzie podziemna betonowa niecka, przykryta płytami kamiennymi. Tryskającej wodzie towarzyszyć będą efekty dźwiękowe i świetlne, tworzące ciekawe pokazy.

W pobliżu fontanny pojawią się elementy małej architektury, m.in. granitowe siedziska. W ramach przebudowy wykonane zostaną niezbędne rozbiórki istniejących nawierzchni fontanny oraz pomieszczenia technologicznego fontanny.

Zakończenie prac planowane jest na 30.01.2023 r. Wykonawcą robót wyłonionym w procedurze przetargowej jest firma HLS System. Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach. Zadanie jest finansowane w ramach pożyczki rewitalizacyjnej na realizację projektu inwestycyjnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wartość inwestycji wyniesie 3 895 380,52 zł.

 

Źródło/fot: Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl