Festiwal Górnej Odry – 24-26 czerwca -  19 lokalizacji w Krainie Górnej Odry!
20 czerwca 2022

Festiwal Górnej Odry – 24-26 czerwca -  19 lokalizacji w Krainie Górnej Odry!

II edycja Festiwalu Górnej Odry przed nami! Już 24-26 czerwca zaczynamy zabawę na terenie Rybnika, Żor, Raciborza, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Chałupek i Turza! Festiwal Górnej Odry jest corocznym świętem najmłodszej marki turystycznej w województwie śląskim – Krainy Górnej Odry. Motywem przewodnim jest – jak sama nazwa wskazuje – rzeka Odra, która swój bieg w naszym kraju zaczyna właśnie w Krainie Górnej Odry.

 

Na trzy dni festiwalu przygotowano łącznie ponad 130 atrakcji w 19 lokalizacjach. W jego skład weszły kluczowe w tej części województwa imprezy o tematyce wodnej, takie jak XXII Pływadła, ale również zupełnie nowe wydarzenia – regaty na Zalewie Rybnickim, wyścigi smoczych łodzi, czy spektakle na wodzie, spływy kajakowe, stanowiska do gier rekreacyjnych, konkurs na browarmistrza, off road, biesiadę żeglarską, szanty, pokazy i zabawy z deskami SUP, i wiele wiele innych ciekawych i niezwykle emocjonujących atrakcji!

 

Finał Festiwalu Górnej Odry odbędzie 26 czerwca się w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku, która jest industrialnym sercem Krainy Górnej Odry. Podczas finału zaplanowano mnóstwo atrakcji, wystąpią m.in. Molly Malone's, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk (w pełnym składzie), Krzysztof Respondek i goście, Rafał Kozik & Przyjaciele, DJ SIMON BIZON przy industrialnym laser show oraz gwiazda wieczoru- Smolasty.

 

Pełny program imprezy: www.krainagornejodry.travel

 

 

 

Źródło: Śląska Organizacja Turystyczna

fot. Kraina Górnej Odry

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl