GBP w Godowie zachęcała, by przeczytać 52 książki w roku. Rekordzistka przeczytała 260!
02 lutego 2023

GBP w Godowie zachęcała, by przeczytać 52 książki w roku. Rekordzistka przeczytała 260!

Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie podsumowała ubiegłoroczną akcję „Przeczytam 52 książki w 2022 roku". Finał trzeciej edycji tego wyzwania odbył się 27 stycznia w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Godowie z udziałem Wójta Gminy Godów Mariusza Adamczyka. Rekordzistka akcji przeczytała w 2022 r. aż 260 książek!


Łącznie co najmniej 52 książki przeczytało 125 czytelników, w tym 27 samodzielnie czytających dzieci. W sumie mają oni na swoim koncie aż 9817 książek przeczytanych w całym 2022 r. Rekordzistką okazała się mieszkanka Gołkowic, która może pochwalić się 260 przeczytanymi książkami. Kolejnych trzech rekordzistów przeczytało po 208 książek.


Na podsumowanie akcji przybyli niektórzy jej uczestnicy. Oprócz dyrektor GBP w Godowie Bożeny Holesz, przywitał ich Wójt Gminy Mariusz Adamczyk a także Weronika Tomala, pochodząca z gminy Godów autorka poczytnych powieści. - Nieraz słyszymy, że w Polsce czytelnictwo kuleje, a jednak nie znajduje to potwierdzenia w naszej gminie - podsumowała finał akcji pani Weronika, dodając, że jest bardzo dumna z mieszkańców gminy, bo stanowią oni idealny dowód na to, że czytelnictwo w Polsce ma się całkiem dobrze. Pogratulowała też bibliotekarkom na czele z dyrektor GBP w Godowie, za zorganizowanie akcji.


Wójt Mariusz Adamczyk podkreśla, że cieszy go bardzo efekt akcji. - Te wyniki świadczą o tym, że wbrew temu co zazwyczaj się mówi, ludzie kochają czytać książki. Pokazują też jak ważna jest działalność publicznych bibliotek - mówi Wójt Gminy Godów.


GBP w Godowie przygotowała nagrody i upominki, które zostały rozlosowane wśród uczestników akcji. Wśród nich zaproszenie na spotkanie autorskie z reportażystą Mariuszem Szczygłem, które odbędzie się 28 lutego w Ośrodku Kultury w Godowie.


 

Źródło/fot. Urząd Gminy Godów

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl