GKS Jastrzębie wygrywa z Pogonią Siedlce
29 sierpnia 2022

GKS Jastrzębie wygrywa z Pogonią Siedlce

W piątkowe słoneczne popołudnie, zespół GKS-u Jastrzębie, podejmował na własnym boisku drużynę Pogoni Siedlce. Przed tym spotkaniem, obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli 2 ligi. W poprzedniej kolejce obydwa zespoły odniosły porażki w spotkaniach wyjazdowych. Piątkowe spotkanie było więc szansą, aby zrewanżować się kibicom, za ostatnie porażki.

 

Już w 3 minucie goście oddali pierwszy niebezpieczny strzał zza pola karnego. Na wysokości zadania stanął jednak Grzegorz Drazik. Gospodarze odpowiedzieli kilkoma próbami, przedarcia się w pole karne przeciwnika.

 

W 18 minucie meczu żółtą kartką ukarany został zawodnik gospodarzy Dawid Szkudlarek. Już 3 minuty później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pierwszego gola dla gości zdobył Michał Rutkowski. W 26 minucie blisko zdobycia kontaktowej bramki był Bartosz Boruń. Po jego strzale z rzutu wolnego, piłka trafiła jednak w poprzeczkę. W 37 minucie drugi z zawodników GKS-u Natan Wysiński zobaczył żółty kartonik. W 43 minucie spotkania pierwszą żółtą kartkę, zobaczył zawodnik z Siedlec Cezary Bujalski. Rzut wolny zaowocował kilkoma niebezpiecznymi atakami, w wykonaniu zawodników z Jastrzębia, niestety bez szczęśliwego finału w postaci bramki. W doliczonym czasie gry kolejną żółtą kartkę zobaczył zawodnik gospodarzy Bartosz Boruń.

 

Druga połowa rozpoczęła się, od zmiany 4 zawodników GKS-u i kolejnej żółtej kartki dla zawodnika z Jastrzębia Dominika Klimkiewicza. Mimo że spotkanie nie porywało, sędzia musiał chłodzić emocje wśród zawodników. W 60 minucie meczu pokazał piąty już żółty kartonik. Tym razem zawodnikowi z Siedlec Ernestowi Dzięciołowi. A 4 minuty później Kamilowi Jadachowi z GKS-u Jastrzębie.

 

W 69 minucie kibice zebrani na Stadionie Miejskim, w końcu mogli cieszyć się z bramki dla gospodarzy. Po raz kolejny w tym sezonie, na listę strzelców wpisał się Daniel Stanclik. Gospodarze poszli za ciosem i w 73 minucie drugiego gola dla GKS-u zdobywa Szymon Gołuch. Pojawienie się w drugiej połowie na boisku, doświadczonych Farida Ali i Kamila Jadacha, bez wątpienia wniosło nową energię, w ospały do tej pory zespół GKS-u. 15 minut wstrząsnęło Siedlcami, bo już w 84 minucie, 3 gola dla Jastrzębia zdobywa Yevhen Zakharchenko.

 

Do końca drugiej połowy, wynik nie uległ zmianie i zebranych na jastrzębskim stadionie kilkuset kibiców, mogło cieszyć się z kolejnego zwycięstwa gospodarzy.

Wracający do domu kibice z Jastrzębia, mogli słyszeć frustrację i złość, wydobywające się z szatni gości.

 

Mimo, że większość meczu była bardzo monotonna i mało porywająca, podobnie jak atmosfera na trybunach, cieszy kolejne zwycięstwo naszej drużyny.

 

 

 

26 sierpnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:00

 

GKS Jastrzębie - Pogoń Siedlce 3:1 (0:1)

0:1 - Michał Rutkowski 21'

1:1 - Daniel Stanclik 69'

2:1 - Daniel Stanclik 73'

3:1 - Yevgeniy Zakharchenko 84'

 

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Kacper Kawula (46. Kamil Jadach), Mateusz Słodowy, Yevgeniy Zakharchenko, Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Nataniel Wybraniec (46. Farid Ali), Natan Wysiński (46. Dominik Klimkiewicz), Dawid Szkudlarek (46. Dariusz Kamiński), Szymon Gołuch, Daniel Stanclik.

 

Pogoń Siedlce: Maciej Kikolski - Tomasz Lewandowski, Kamil Włodyka, Damian Nowak, Maciej Wichtowski, Cezary Bujalski (62. Robert Prochownik), Nikodem Fiedosiewicz (74. Maciej Kołoczek), Przemysław Misiak, Michał Rutkowski, Ernest Dzięcioł, Cezary Demianiuk.

 

Sędzia: Aleksander Kozieł

Żółte kartki: Szkudlarek, Wysiński, Boruń, Klimkiewicz, Jadach (GKS) oraz Bujalski, Dzięcioł, Wichtowski (Pogoń).

 

(TM)

 

fot. Materiały prasowe GKS Jastrzębie

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl