Gra miejska „Przygoda z tatą”
15 czerwca 2022

Gra miejska „Przygoda z tatą”

W najbliższą niedzielę, 19 czerwca br., o godz. 13.00 na terenie skansenu w Parku Śląskim odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą”. W wydarzeniu będzie uczestniczyć pełnomocnik wojewody śląskiego do spraw rodziny Maria Nowak.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej po raz drugi organizuje kampanię promującą zaangażowane ojcostwo, w ramach której gra miejska „Przygoda z Tatą" odbędzie się w 15 województwach.

Tegoroczny Dzień Ojca będzie okazją do wspólnej zabawy i rodzinnej przygody. Zachęcam wszystkich ojców z dziećmi do udziału w grze miejskiej, która przypomni, jak ważna jest rola taty – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W wydarzeniach w poszczególnych województwach wezmą udział drużyny składające się z ojców oraz dzieci. Na wszystkich uczestników zabawy czekać będą liczne atrakcje i nagrody.

Celem gry miejskiej „Przygoda z Tatą” jest budowanie pozytywnego wizerunku ojca i wzmacnianie więzi rodzinnych w oparciu o szacunek i zaufanie. Ojcostwo to ważny obszar samorealizacji dla mężczyzny, a także ważny element prawidłowego rozwoju i wychowania dziecka na szczęśliwego dorosłego – podkreśla minister Marlena Maląg.

Konkurs na zorganizowanie gry miejskiej „Przygoda z Tatą” realizowany był w ramach programu „Ojcostwo – Przygoda życia” zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Wyłoniono organizacje, które finalnie zorganizują grę miejską w poszczególnych regionach. W województwie śląskim będzie to stowarzyszenie „Przedsiębiorcy z Wyboru”.

W ramach kampanii „Ojcostwo – Przygoda życia” chcemy pokazać jak ważne jest wzmacnianie więzi rodzinnych, budowanie pozytywnego wizerunku ojca, a także promowanie zaangażowanego ojcostwa – podkreśla Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Gra miejska „Przygoda z tatą” jest organizowana z okazji Dnia Ojca w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i jest elementem kampanii wzmacniającej ojcostwo pod hasłem OJCOSTWO – PRZYGODA ŻYCIA.


 

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

(z wykorzystaniem materiałów MRiPS)

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl