Idzie nowa jakość w żorskiej piłce nożnej! Powstaje centralny miejski klub!
30 czerwca 2022

Idzie nowa jakość w żorskiej piłce nożnej! Powstaje centralny miejski klub!

Co zrobić, by żorska piłka nożna znów liczyła się w regionie? Nad tym problemem pochylili się radni Rady Miasta Żory oraz przedstawiciele środowiska piłkarskiego w naszym mieście. Z ich inicjatywy powstanie nowa drużyna seniorów, która już od najbliższego sezonu ma stanowić centralny klub w Żorach, z ambicjami walki o awans do 4. ligi.

Nowa drużyna zostanie zorganizowana w ramach klubu LKS Baranowice i w najbliższym czasie zmieni nazwę w taki sposób, by pokazać jej znaczenie w Żorach. W sezonie 2022/2023 będzie ona występowała w rozgrywkach Football Center Klasy A, grupa Rybnik, korzystając przy tym z najlepszego obiektu piłkarskiego w mieście, czyli stadionu MOSiR Żory przy ul. Wolności.

- Zależy nam na stworzeniu warunków organizacyjnych do tego, aby piłka nożna w naszym mieście mogła się rozwijać. By młodzież miała perspektywę gry na możliwie wysokim poziomie i nie musiała odchodzić do klubów z innych miast, by przejść na wyższy poziom sportowy – mówi Mieczysław Jakubowski, radny Rady Miasta Żory i doświadczony trener piłkarski, a jednocześnie jeden z inicjatorów zmian w żorskim futbolu.

Co ważne, inicjatywa odbywa się przy współpracy całego środowiska piłkarskiego w naszym mieście. Wspólnie, w szerokim gronie, wypracowaliśmy rozwiązania, które jak wierzymy będą impulsem do rozwoju piłki nożnej w naszym mieście – dodaje Mieczysław Jakubowski.


Właśnie porozumienie całego środowiska piłkarskiego w Żorach, mające na celu budowanie najmocniejszej drużyny piłkarskiej seniorów w naszym mieście z ambicjami awansu do IV ligi w ciągu 3-4 lat, było kluczowe w całym przedsięwzięciu. To udało się osiągnąć, a wszystkie obecnie działające w naszym mieście seniorskie kluby piłki nożnej poparły inicjatywę budowy centralnej miejskiej drużyny.

Inicjatorami zmian, mających stworzyć nową jakość w żorskim futbolu są radni Rady Miasta Żory: Piotr Kosztyła - Przewodniczący Rady Miasta, Kamil Owczarek – Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Kazimierz Dajka - Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Mieczysław Jakubowski, Krzysztof Mentlik oraz Arkadiusz Kuś. W rozmowy włączeni zostali także Marek Utrata – Dyrektor MOSiR Żory oraz Adrian Lubszczyk – Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory.

Rozmowy związane z nowym przedsięwzięciem trwały od lutego do maja i oprócz wyżej wymienionych osób, wzięli w nich udział także przedstawiciele wszystkich działających w naszym mieście seniorskich klubów piłkarskich. Należy podkreślić, że przedstawiciele drugiego z żorskich zespołów A-klasowych, czyli MKS Żory nie byli zainteresowani budową nowego zespołu w swoich strukturach, gdyż planują całkowicie skupić się na szkoleniu dzieci, rezygnując przy tym z prowadzenia zespołu seniorów.

Obecnie trwa dopinanie szczegółów organizacyjnym, związanych z przygotowaniami klubu do nowego sezonu. Na czele tego projektu stoi Piotr Dziadek – prezes LKS Baranowice.On także udziela szczegółowych informacji dla osób zainteresowanych włączeniem się w projekt budowy centralnego klubu piłkarskiego dla Miasta Żory. Kontakt pod nr tel. 602 650 537.

Treningi ruszają już w przyszłym tygodniu. Zapraszamy zawodników, którzy mają chęci i czują się na siłach, aby grać w naszym klubie, na zajęcia na boisku w Baranowicach 5 i 7 lipca o godzinie 18:00zachęca Piotr Dziadek.

 

Projekt, którego głównym celem jest odbudowa znaczącej pozycji żorskiej piłki w regionie wspierają finansowo i organizacyjnie Prezydent Miasta Żory, Rada Miasta Żory oraz MOSiR Żory.


 

Źródło: Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl