Impreza zakończyła się śmiercią jednego z uczestników!
23 maja 2022

Impreza zakończyła się śmiercią jednego z uczestników!

Do dramatycznego zdarzenia doszło w jednym z mieszkań mieszczących się na terenie Radlina. Mocno zakrapiana alkoholem impreza zakończyła się śmiercią jednego z uczestników, a jej przyczyną było pobicie. Wodzisławscy i radlińscy śledczy ustalili osoby biorące udział w zdarzeniu. Decyzją sądu dwóch mężczyzn najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. W stosunku do trzeciego z mężczyzn i kobiety prokuratura zastosowała dozór policyjny.

W sobotę na terenie Radlina doszło do pobicia 63-letniego mężczyzny, który na skutek poniesionych obrażeń zmarł. Jak ustalili śledczy, zdarzenie miało miejsce w mieszkaniu, w którym odbywała się mocno zakrapiana alkoholem impreza.

W pewnym momencie doszło do sprzeczki między znajomymi, w wyniku której dwóch mężczyzn w wieku 41 i 45 lat pobiło 63-latka. Pozostali uczestnicy nie udzielili pomocy pokrzywdzonemu, a ponadto ukrywali fakt popełnienia przestępstwa przed organami ścigania.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów obu mężczyznom, a sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Ponadto za brak udzielenia pomocy oraz nie powiadomienie o popełnionym przestępstwie odpowiedzą 49-letnia kobieta oraz 43-letni mężczyzna - mieszkańcy powiatu wodzisławskiego, którzy byli świadkami tego zdarzenia. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP w Wodzisławiu Śląskim

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl