transformacja energetyczna, współpraca międzynarodowa, handel transgraniczny, energia, wodór, H2POLAND & NetZero Forum, technologie niskoemisyjne, technologie zeroemisyjne, wymiana informacji, niskoemisyjna gospodarka, zeroemisyjna gospodarka
11 czerwca 2024

Jastrzębie-Zdrój: „Pokazy zabytkowych sikawek konnych – jak dawniej gaszono pożary?” Serdecznie zapraszamy na rodzinną imprezę strażacką!

OSP Jastrzębie Górne 15 czerwca organizuje „Pokazy zabytkowych sikawek konnych – jak dawniej gaszono pożary?” Serdecznie zapraszamy na rodzinną imprezę strażacką!


W programie imprezy:

  • Pokazy gaśnicze, które przeniosą nas w czasy, gdy nasi dziadkowie stawiali czoła pożarom. Zobaczymy, jak radzili sobie z ogniem przy użyciu sprzętu z tamtych lat.

  • Dziecięce drużyny pożarnicze, które zaprezentują swoje umiejętności w gaszeniu pożarów. Te młode drużyny pokażą nam, jak zwinne i skuteczne mogą być nawet najmniejsze ręce w walce z ogniem.

  • Młodzieżowe drużyny ratownicze, które zademonstrują swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak ważna jest wiedza o ratowaniu życia w sytuacjach kryzysowych.

  • Animacje i atrakcje dla dzieci. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy mnóstwo zabaw i animacji. Będą zjeżdżalnie, malowanie twarzy, balony, zabawy w strażaka z sikawkami, wata cukrowa i wiele innych atrakcji, które zapewnią dzieciom niezapomniane chwile.

  • Historyczne pojazdy pożarnicze, które będą można podziwiać na miejscu. To prawdziwa gratka dla miłośników historii i techniki.

  • Pojazdy militarne, które również pojawią się na imprezie.

 

Nie zabraknie także pysznego jedzenia!

Po zakończeniu pokazów, od godziny 16:00, zapraszamy wszystkich na zabawę taneczną przy świetnej muzyce prezentowanej przez DJ-a.

Będzie to doskonała okazja do wspólnej zabawy przy muzyce. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia! Zabierzcie ze sobą rodzinę, przyjaciół i dobry humor!

 

Do zobaczenia na zielonym skwerze przy ul. Północnej w Jastrzębiu-Zdroju!

 

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Jastrzębia-Zdroju.


 


 


 

Fot. Mat. archiwalne: OSP Jastrzębie-Górne