ekologia, zieleń miejska, Jastrzębie-Zdrój, inwestycje ekologiczne, zrównoważony rozwój, nasadzenia, koszenie traw
02 maja 2024

Jastrzębie-Zdrój: 31-latek podejrzany o zabójstwo babci został aresztowany!

Na podstawie zgłoszenia zaniepokojonej wnuczki, która nie mogła skontaktować się ze swoją babcią, policjanci z Jastrzębia-Zdroju dokonali makabrycznego odkrycia. W niedzielę, 28 kwietnia, po godzinie 18:00, w mieszkaniu przy ulicy Katowickiej znaleziono ciało 78-letniej kobiety. Obrażenia na szyi ofiary wskazywały na zbrodnię, co skłoniło prokuratora do zarządzenia sekcji zwłok.


Tego samego wieczoru, około godziny 19:00, policja otrzymała kolejne zgłoszenie – tym razem dotyczące mężczyzny stojącego na dachu tego samego budynku. Okazało się, że jest to 31-letni wnuczek zmarłej kobiety. Mężczyzna spędził na dachu kilkanaście godzin, podczas których przeszkoleni policjanci starali się nawiązać z nim kontakt. Nie odpowiadał on na próby komunikacji, co mogło wynikać z jego stanu zdrowia – jak wynikało z informacji, był on wcześniej leczony psychiatrycznie i mógł nie przyjmować przepisanych leków.


Po negocjacjach, które trwały do późnych godzin popołudniowych następnego dnia, mężczyzna bezpiecznie zszedł z dachu w asyście policjantów i został przewieziony do szpitala na obserwację. Wkrótce potem, prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa babci, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu w ramach śledztwa. Mężczyzna trafił do oddziału szpitalnego w zakładzie karnym, gdzie czeka na dalsze postępowanie. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.


To tragiczne wydarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością, podkreślając jednocześnie znaczenie szybkiej i skoordynowanej reakcji służb ratunkowych i policyjnych w sytuacjach kryzysowych. Śledztwo w sprawie motywów i okoliczności zbrodni nadal trwa, a odpowiedzialność za śmierć 78-letniej kobiety będzie przedmiotem dalszych badań.