Piknik w Kurorcie, Park Zdrojowy, historia uzdrowisk, jazz nowoorleański, Zygi Jazz Band, Těšínské Divadlo, polskie piosenki międzywojenne, wystawa zabytkowych samochodów, moda międzywojenna, Kasyno Zdrojowe, atrakcje dla dzieci, piknik historyczny, kultura lat 20. i 30., stroje epoki, darmowe wydarzenia
23 kwietnia 2024

Jastrzębie-Zdrój bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." Zagłosuj na jastrzębskie obiekty!

Ideą konkursu jest wypromowanie najciekawszych inwestycji budowlanych w zakresie modernizacji, remontów, adaptacji i renowacji. A przede wszystkim przedsięwzięć zmierzających do ratowania materialnego dziedzictwa narodowego.


Jak podkreślają organizatorzy warto się chwalić sukcesami i to nie tylko tymi dużymi, na dużych obiektach, ale też modernizacjami mniejszymi, ale za to bardzo cennymi i ważnymi dla lokalnych społeczności.


Miasto zgłosiło do konkursu jastrzębskie inwestycje. A są to.:

 1. Rewitalizacja ul. 1 Maja w Jastrzębiu-Zdroju.

 2. Rewitalizacja obiektu Łazienki III w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju.

 3. Przebudowa pawilonu wraz z adaptacją na punkt obsługi ruchu turystycznego na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego przy ul. Cieszyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

 4. Rozbudowa cmentarza komunalnego przy ul. Okrzei 5 w Jastrzębiu-Zdroju - budowa kwartału F2.

 5. Zagospodarowanie pasa drogowego Al. Piłsudskiego w rejonie Ronda Porozumienia Jastrzębskiego – Plac przy Fladze.

 6. Poindustrialne dziedzictwo pograniczna – przebudowa z rozbudową obiektu na centrum dziedzictwa postindustrialnego „Łaźnia Moszczenica” wraz z zagospodarowaniem terenu Jastrzębie-Zdrój

 

W celu oddania swojego głosu na obiekt należy:

 1. Wejść na stronę konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" I etap: - kliknij w przycisk, który przeniesie Państwa do głosowania: ZAGŁOSUJ

 2. Wyszukać zgłoszony obiekt według województwa, lub po nazwie obiektu.

 3. Kliknąć na "zobacz obiekt", a następnie "zobacz podstronę obiektu i oddaj swój głos".

 4. Na podstronie podać imię i nazwisko, adres mailowy, zaznaczyć "Nie jestem robotem" - a po udanej weryfikacji kliknąć "Zagłosuj", na podany adres mailowy wysłany zostanie link do aktywacji głosu, należy go zaakceptować.

 5. Gotowe! Twój głos został oddany.

 6. Liczba oddanych głosów będzie aktualizowana o pełnej godzinie, głosy możemy oddawać raz na 24 h z jednego adresu IP w każdym województwie.

 7. Głosowanie trwa od 04.04.2024 r. godzina 12:00 do 09.05.2024 r. godzina 12.00.

 8. Głosowanie jest bezpłatne i każdy może czynnie brać udział w głosowaniu.

 9. Plebiscyt internetowy jest dodatkiem promocyjnym do 28 edycji konkursu i wynik głosowania nie ma wpływu na ocenę Jury wizytującego inwestycje finałowe.

 10. Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ


 

Na głosujących czekają zaproszenia na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród na Zamku Królewskim w Warszawie, któremu towarzyszy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.


 


 


 


 

Źródło/fotBiuro Prasowe UM w Jastrzębiu-Zdroju