Jastrzębie-Zdrój. Efekty prac na ul. Witczaka bardziej widoczne
09 lutego 2023

 Jastrzębie-Zdrój. Efekty prac na ul. Witczaka bardziej widoczne

Tereny wokół Parku Zdrojowego nabierają coraz większego blasku. Rozpoczęte inwestycje uatrakcyjnią jeszcze bardziej przestrzeń, która staje się wizytówką miasta. Jednym z takich przedsięwzięć jest inwestycja na ulicy Witczaka.

 

Droga ta prowadzi do jednej z najbardziej rozpocznawalnej części miasta - kompleksu pouzdrowiskowego, który przyciąga nie tylko mieszkańców, ale i wielu turystów. Na dwóch nowo powstałych parkingach, przyjezdni będą mogli zostawić samochody i udać się na spacer parkowymi alejami, prowadzącymi do centralnej części parku. Dodatkowe miejsca postojowe to również atut, który dostrzegą fani wodnych rozrywek, korzystający z kąpieliska „Zdrój”.

 

Początkowe prace na ul. Witczaka skupiły się na podniesieniu poziomu jezdni, czego efektem będzie większe bezpieczeństwo kierowców i uzyskanie lepszej widoczności podczas włączenia się do ruchu z ul. Witczaka na ul. Wodzisławską. Dodatkowym elementem infrastruktury poprawiającym bezpieczeństwo jest wybudowany wzdłuż ulicy chodnik. Zostanie on odpowiednio doświetlony lampami.

 

W niedługim czasie dokończone zostaną prace brukarskie pieszego ciągu komunikacyjnego. Podczas modernizacji drogi zostały przebudowane sieci wodociągowe, sanitarne i kanalizacji deszczowej. Zmiany dokonano również w sieci elektrycznej i teletechnicznej. Choć na czarną, asfaltową nawierzchnię musimy jeszcze trochę zaczekać, to przygotowywana jest już pod nią podbudowa. Oba parkingi zyskały także utwardzone podłoże i czekają na ułożenie kolejnej wierzchniej warstwy.

 

Koszt całego zadania wynosi 8 382 301,76 zł brutto, a termin zakończenia prac wyznaczony jest na sierpień 2023 r.

 

 

Źródło/fot: Biuro Prasowe UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl