JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Festyn Zdrowia już w najbliższą niedzielę!
20 września 2022

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Festyn Zdrowia już w najbliższą niedzielę!

W programie m.in. akcja krwiodawstwa, bezpłatne badania, porady i konsultacje. Festyn rozpocznie się o 14.00 w Parku Zdrojowym. Wstęp wolny.

 

Bezpłatne badania, porady, konsultacje:

 

 1. Badanie w kierunku wykrywania osteoporozy w mobilnym osteobusie,

 2. Badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia jaskry (pomiar ciśnienie wewnątrzgałkowego metodą bezdotykową), wykonywane przez lekarza z Oddziału Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

  1. Oddziału Położniczo-Ginekologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Stoisko informacyjno-promocyjne, Bank Komórek Macierzystych.
 3. Zdalne EKG, pomiar ciśnienia tętniczego krwi i saturacji, badania przesiewowe w celu wczesnej diagnostyki demencji/Alzhaimera u Seniorów, wykonywane przez pracowników „Opiekanova”.

 4. Pomiar zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, darmowe wejściówki na zajęcia „Zdrowy kręgosłup” w Siłowni Zahir.

 5. Promocja Programu 40+, 100 talonów na 20% rabatu na badania, 100 talonów na pakiet badań w kierunku Boreliozy w cenie 20 zł do wykonania w laboratoriach Diagnostyka Sp. z o. o.

 6. Wydawanie Kart EKUZ przez pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia – Oddziału Terenowego w Rybniku.

 7. Informacje na temat nowych form pomocy służących rehabilitacji społecznej udzielane przez pracowników Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych – Oddziału Śląskiego w Katowicach.

 8. Informacje na temat rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, Programu „Aktywny Samorząd”, usług opiekuńczych dla Seniorów udzielane przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.

 9. Informacje o dostępnych formach wsparcia i pomocy psychologicznej i psychiatrycznej udzielane przez pracowników Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Neuro-Med. Centrum Terapii Nerwic, Depresji i Uzależnień w Jastrzębiu-Zdroju,

 10. Akcja honorowego oddawania krwi. Wręczenie medali „Zasłużony dla Zdrowia Narodu” honorowym krwiodawcom z Jastrzębia- Zdroju przez Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

 11. Informacje, promocja honorowego oddawania krwi i szpiku przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi.

 12. Gabinet biorezonansu i naturoterapii „Bionatura”, prezentacja i informacje.

 

Źródło: UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl