JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Koło Gospodyń Wiejskich z Bzia wyróżnione przez Pierwszą Damę
23 maja 2022

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Koło Gospodyń Wiejskich z Bzia wyróżnione przez Pierwszą Damę

Gospodynie z Bzia otrzymały wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Pierwszą Damę. To drugi raz, kiedy Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski walczą o tytuł najlepszego koła. W pierwszym etapie konkursu komisja wybiera najlepsze KGW w każdym z 16 województw.

 

- Konkurencja była spora. W konkursie wzięły udział koła gospodyń wiejskich z całego Śląska, a na Śląsku ta forma działalności jest bardzo popularna, mówi Daniela Miech, przewodnicząca koła od 4 lat.

 

Zadaniem konkursowym było nagranie amatorskiego filmu promującego koło oraz wypełnienie formularza opisując jego szeroko pojętą działalność. Materiał filmowy, który zgłosiły członkinie KGW Bzie, został nagrodzony wyróżnieniem. Udział w konkursie Pierwszej Damy to nie jedyna „nadprogramowa” aktywność gospodyń w ostatnim czasie.

Początkiem roku jedna z pań miała okazję wystąpić przed kamerą w reklamie sieci sklepów Biedronki. Aktualnie koło doszło do półfinału kolejnego konkursu – „Polska od kuchni”

- Nasze koło jest zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, co wyróżnia nas spośród innych kół w Jastrzębiu- Zdroju. W wielu sprawach ułatwia to nam działalność i daje dodatkowe profity, dodaje przewodnicząca koła w Bziu.


Film można zobaczyć między innymi na facebooku.

 


 

Źródło: UM w Jastrzębiu-Zdroju

fot. UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl