JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Miasto szuka rozwiązań, by mieszkańcy zaopatrzyli się w węgiel
19 października 2022

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Miasto szuka rozwiązań, by mieszkańcy zaopatrzyli się w węgiel

3 października szef Ministerstwa Aktywów Państwowych, wicepremier Jacek Sasin zaapelował do samorządów o wsparcie w dystrybucji węgla dla swoich mieszkańców. Jastrzębie-Zdrój pomimo braku odpowiedniego zaplecza do składowania i dystrybucji węgla, podejmie się działań, które wesprą Mieszkańców w celu zaopatrzenia się w niezbędny opał. Prezydent Anna Hetman, odnosząc się do sytuacji, zwróciła się bezpośrednio do Jastrzębian:


 

Drodzy Jastrzębianie!


Wiem, że sytuacja, którą możemy obecnie obserwować, związana z zaopatrzeniem w węgiel, niepokoi. Tę niepewność opisujecie podczas rozmów telefonicznych i w wysłanych wiadomościach. Nie pozostaję wobec nich obojętna. Nasze miasto podejmie się każdej misji, która wesprze Mieszkańców. Nie pozostawimy Was samych!


Niedługo po apelu wicepremiera Jacka Sasina, który poprosił o wsparcie samorządów w dystrybucji węgla, zaczęliśmy działać. Ponieważ jako samorząd nie posiadamy zaplecza do magazynowania i dystrybucji węgla, wysłaliśmy list do JSW S.A. Zawarliśmy w nim prośbę o wsparcie dla Mieszkańców, aby sprawnie mogli oni zaopatrzyć się w niezbędny opał na zimę. Wzięliśmy pod uwagę możliwości, doświadczenie i odpowiednie zaplecze infrastrukturalne firmy oraz wielopokoleniowe powiązania Jastrzębian ze spółką. Nie otrzymaliśmy jednak do tej pory odpowiedzi w tej sprawie.

 

 

- Obecnie czekamy na uchwalenie ustawy przez sejm, regulującej zasady sprzedaży węgla przez samorządy. Wychodząc naprzeciw potrzebom Mieszkańców podejmiemy się wszelkich sposobów, które pozwolą nam uruchomić działania w celu zaopatrzenia Jastrzębian w taką ilość węgla, jaką zapewni nam rząd.
Będziemy na bieżąco informować o szczegółach, 
podkreśla Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

 


 

Źródło: UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl