JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Miasto w tym roku zdobią wyjątkowe dekoracje
23 grudnia 2022

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Miasto w tym roku zdobią wyjątkowe dekoracje

Renifery, karety, choinki to tylko niektóre ozdoby, które na czas Świąt Bożego Narodzenia staną się dodatkową atrakcją w Jastrzębiu-Zdroju. Mimo trwającego kryzysu energetycznego i ekonomicznego nie rezygnujemy z iluminacji, jednak będą one świeciły krócej niż w latach ubiegłych. Zgodnie z decyzją Prezydent Miasta światełka zapalono dopiero 15 grudnia, a wyłączone zostaną 8 stycznia 2023 r.

Nie zrezygnowano zupełnie z oświetlenia, ponieważ wszystkie dekoracje złożone są z energooszczędnych diod, a dodatkowo świąteczne światełka rozjaśniają ulice, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu spacerowiczów.

Świetlne ozdoby znajdziemy na Rondzie Ruptawskim, przed Urzędem Miasta, przy Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy w sołectwie Szeroka przy ul. Powstańców Śląskich. Największa atrakcja czyli kareta 3D zaprzężona w dwa konie znajduje się w Parku Zdrojowym na placu koło fontanny.

Do pojazdu można wejść i zrobić sobie pamiątkową fotografię. Natomiast na deptaku od ul. 1 Maja do budynku Masnówki już tradycyjnie stanął tunel złożony z 8 łuków. Świąteczne lampki zdobią nie tylko place, ale także latarnie, a kurtyny i warkocze ledowe rozjaśnią drzewa.

 

 

 

Źródło/fotBiuro Prasowe UM w Jastrzębie-Zdrój

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl