Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Stypendia w dziedzinie kultury przyznane. Osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami w 2023 r. otrzymają stypendia. Łączna kwota przyznanych stypendiów wynosi 31 000,00 zł.

 

Trafią one do następujących osób:

 

1. Witold Englender – Przygotowanie, urządzenie i prowadzenie wystaw w Galerii „Ciasna” – 10 000,00 zł.

2. Franciszek Opyd – Spotkania autorskie z mieszkańcami Jastrzębia-Zdroju. Wydanie tomiku wierszy o życiu w naszym mieście – 5 000,00 zł.

3. Jacek Trybus – Napisanie i wydanie tomiku wierszy o wstępnym tytule „Obrazy ze Słów” opatrzonego autorskimi ilustracjami – 10 000,00 zł.

4. Grażyna Lomosik-Gemza – Zorganizowanie warsztatów plastycznych dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Organizacja instalacji przestrzennej połączonej z wernisażem – 6 000,00 zł.

 

- Cieszę się, że po raz kolejny możemy wesprzeć jastrzębskich artystów, którzy będą teraz mogli podzielić się swoim talentem, entuzjazmem i pasją z innymi. Przy tej okazji zachęcam wszystkie osoby, które mają ciekawy pomysł na projekt w dziedzinie kultury, aby przygotowały wniosek i starały się o dofinansowanie na przyszły rok, mówi prezydent Anna Hetman

 

 

 

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Miasto wspiera artystów i twórców

12 stycznia 2023
JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Miasto wspiera artystów i twórców