Piknik w Kurorcie, Park Zdrojowy, historia uzdrowisk, jazz nowoorleański, Zygi Jazz Band, Těšínské Divadlo, polskie piosenki międzywojenne, wystawa zabytkowych samochodów, moda międzywojenna, Kasyno Zdrojowe, atrakcje dla dzieci, piknik historyczny, kultura lat 20. i 30., stroje epoki, darmowe wydarzenia
09 maja 2024

Jastrzębie-Zdrój: Modernizacja ulicy Libowiec: Nowe chodniki i drogi dla rowerzystów już niebawem!

Prace nad modernizacją ulicy Libowiec w Jastrzębiu-Zdroju trwają pełną parą. Projekt, który obejmuje budowę nowego chodnika oraz drogi dla pieszych i rowerzystów, ma na celu znaczącą poprawę infrastruktury miejskiej. Zajmuje to blisko 4 kilometry trasy, rozciągającej się od skrzyżowania z ulicą Niepodległości aż do ulicy Cieszyńskiej.

 

Obecnie na placu budowy trwają roboty brukarskie, a także kończą się prace związane z przebudową sieci elektroenergetycznej. Pierwszy etap projektu, który obejmuje odcinek od boiska do ulicy Grottgera, jest już prawie zakończony. W ramach tego etapu montowane są instalacje kanalizacji deszczowej oraz przepusty na zjazdach, a także przygotowywane są nasypy pod przyszły chodnik. Ponadto, trwają prace przygotowawcze pod asfalt na dwóch kolejnych odcinkach.

 

Projekt nie ogranicza się tylko do infrastruktury dla pieszych i rowerzystów. Zawiera również elementy takie jak nowe oświetlenie uliczne i zatoki autobusowe, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Planowane jest także dostosowanie istniejących skrzyżowań oraz odtworzenie poboczy i nowe oznakowanie drogi, co jeszcze bardziej podniesie standardy bezpieczeństwa.

 

Inwestycja, której koszt wynosi ponad 13 milionów złotych, jest współfinansowana przez Jastrzębską Spółkę Węglową. Planowane zakończenie prac przewidziane jest na listopad tego roku. Głównym celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, co jest kluczowe dla zrównoważonego rozwoju miejskiego krajobrazu.

 

 

 

 

 

 

 

fot. Źródło: Biuro Prasowe UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

modernizacja ulic, chodniki, drogi rowerowe, infrastruktura miejska, bezpieczeństwo pieszych, dostępność komunikacyjna, projekty miejskie, inwestycje drogowe, Libowiec, Jastrzębie-Zdrój