JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Na skwerze powstaje Ogród Różany
16 listopada 2022

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Na skwerze powstaje Ogród Różany

Na skwerze pomiędzy al. Jana Pawła II i ul. 11 listopada powstaje Ogród Różany. Sadzone są róże okrywowe Marathon. To odmiana w pięknym kolorze soczystej maliny. Rośliny będą kwitły od lata do późnej jesieni.


To miejsce prócz róż ozdobi cis pośredni oraz drzewa z gatunku platan klonolistny ‘Alphen’s Globe’. W pobliżu są ławki na których można usiąść i odpocząć wśród pięknej roślinności.

Róża okrywowa Marathon - kwiaty nieduże, średnicy 4-6 cm, pojedyncze, płaskie, szeroko otwarte, lekko pachnące, skupione w bardzo dużych kwiatostanach. Liście błyszczące, skórzaste, zielone, gęsto rozmieszczone na pędach. Po kwiatach pojawia się mnóstwo pomarańczowych owoców, które utrzymują się na roślinie do późnej zimy. Róża często nagradzana przez hodowców.

Cis - należy do długowiecznych drzew. Pochodzi z naszych rodzimych lasów. Piękne drzewa jakimi są cisy mają zazwyczaj wzniesiony, kolumnowy pokrój.

Platan klonolistny Alphen's Globe - odmiana karłowa drzewa z rodziny platanowatych, odporna na zanieczyszczenie powietrza.Źródło/fotBiuro Prasowe UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl